۱۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۷
کد خبرنگار: 2839
کد خبر: 83463181
۰ نفر

برچسب‌ها

پیکر عالمی دینی در فسا به خاک سپرده شد

شیراز_ایرنا_ پیکر عالم ربانی آیت الله میرزا محمدباقر نظام، از علمای استان فارس و موسس و تولیت مدرسه علمیه حضرت جوادالائمه (ع) شهرستان فسا، روز سه‌شنبه با حضور اقشار مختلف مردم در این شهرستان تشییع و به خاک سپرده شد.

 این روحانی برجسته شامگاه یکشنبه در سن ۸۰ سالگی  به علت بیماری کلیوی در بیمارستان حضرت ولیعصر (عج)  فسا پس از عمری خدمت به مکتب اهل بیت (ع) دارفانی را وداع گفت.مراسم وداع با جنازه مطهر این روحانی و پژوهشگر دینی سه‌شنبه  با حضور اقشار مختلف مردم در مسجد جامع فسا برگزار شد  ‌.

پیکر این عالم ربانی پس از مراسم وداع با حضور اقشار مختلف مردم و روحانیون از مسجد جامع فسا به طرف صحن مطهر امام زاده حسن (ع) تشییع و به خاک سپرده شد.

آیت الله میرزا محمدباقر نظام در سال ۱۳۵۴ وارد حوزه علمیه قم شد و از محضر حضرات آیات گلپایگانی، حائری یزدی، نجفی مرعشی،وحید خراسانی،فاضل لنکرانی، نوری همدانی و مکارم شیرازی بهره برد .
وی از سال ۱۳۶۴، در زادگاهش شهر فسا اقامت کرد و به اقامه جماعت و ارشاد مؤمنین اهتمام ورزید و حوزه علمیه‌ای را نیز به‌ نام حضرت جوادالأئمه علیه‌السلام تأسیس کرد .

عالم ربانی مرحوم آیت الله میرزا محمدباقر نظامآن مرحوم دارای آثاری از جمله تفسیر سوره‌های  یوسف و حجرات، سیمای مؤمنین در قرآن ، خلاصة الفصول فی علم الأصول ، سیمای منافقین در قرآن، قواعد الصرف حاشیه بر «منتخب المسائلِ» مرحوم آیت الله‌ العظمی خویی، گوشه‌ای از زندگانی مرجع فقید مرحوم آیت الله‌ العظمی میرزا محمود شیرازی و آیت الله نظام، ستاره‌ای درخشان در آسمان فقاهت است .

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است. 

۹۶۵۳ /۶۱۱۳