پلیس یزد برای کاهش تصادفات رانندگی به نیروی جدید نیاز دارد

یزد - ایرنا- پلیس راهنمایی و رانندگی استان یزد اعلام کرد که با هدف کاهش تصادفات جاده ای و ارتقای ایمنی در راههای استان قصد دارد نیروهای جدید جذب کند.

سرپرست پلیس راهور استان یزد در این باره به ایرنا گفت: بر این اساس به تازگی آگهی جذب نیرو از میان جوانان استان انتشار یافته و امیدواریم با جذب نیروهای جدید، بتوان بخشی از مشکلات در بخش راهور استان را کاست.

به گفته سرهنگ رضا زارع، متقاضیان برای همکاری با پلیس راهور یزد علاوه بر اینکه باید در رده سنتی ۱۸ تا ۲۴ سال باشند، باید حداقل دارای مدرک دیپلم بوده و معدل دیپلم آنها کمتر از ۱۴ نباشد. 

وی پیشتر در گفت و گو با ایرنا از افزایش ۲۱ درصدی تعداد تصادفات رانندگی، افزایش ۲۶ درصدی تعداد فوتی‌ها و ۳۸ درصدی تعداد جرحی‌ها در این استان در پنج ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال خبر داده بود.

بر اساس این آمار، ۳۶ درصد فوتی‌ها متعلق به عابران پیاده، ۵۰ درصد مربوط به موتوسواران و ۱۴ درصد دوچرخه سواران بوده‌اند، همچنین در بخش مجروحان هم سهم عابران پیاده ۱۶ درصد و موتورسواران ۶۱  درصد بوده است؛ سهم ۲۳ درصد باقی مانده هم مربوط به سرنشینان خودرو و دوچرخه بود.

۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =