سرمایه‌گذاری امروز خیران در حوزه فناوری آینده جوانان را می‌سازد

سمنان- ایرنا- معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد نخبگان کشور گفت: سرمایه‌گذاری خیران در حوزه فناوری، رویکردی ماندگار و تامین‌کننده آینده، شغل و زندگی جوانان است.

سورنا ستاری روز سه‌شنبه در آیین افتتاح نخستین مرکز رشد واحدهای فناور خیرساز کشور در بخش شهمیرزاد استان سمنان افزود: کمک خیران در حوزه فناوری، در واقع کمک به زایش فکر جوان و کارافرینی است و باید این فرهنگ در جامعه ترویج یابد.
وی تاکرد کرد: سمنان در استفاده از ظرفیت خیران برای ساخت مرکز رشد فناوری عملکرد خوبی داشته و برای شکوفایی هر چه بیشتر، از این مرکز در حد توان حمایت می‌شود.
وی ادامه داد: برای رشد و بالندگی هر چه بیشتر مرکز خیرساز رشد واحدهای فناور در شهمیرزاد ۱۰ میلیارد ریال کمک درنظر گرفته شده و به این مرکز اختصاص می یابد.
ستاری با اشاره به خواسته برخی پژوهشگران برای ایجاد پژوهشکده گردو در شهمیرزاد افزود: پژوهشکده در کشور زیاد ایجاد شده است، ولی در عمل به نتیجه نرسیده است، برای ایجاد پژوهشکده ابتدا متقاضیان باید فعالیت های انجام شده فعلی در کشور را ببینند و سپس برنامه‌ریزی کنند، از طرف دولت نیز بودجه لازم برای استقرار پژوهشکده تامین می‌شود.
وی با اشاره به سرمازدگی درختان گردو در شهمیرزاد ادامه داد: این ظرفیت وجود دارد به صورت آزمایشی با تامین هزینه درخت‌های فعلی گردو که دچار سرمازدگی شده است درمان و جوان شوند و این طرح در صورت استقبال و علاقه مندی مالکان اجرا شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد نخبگان کشور به منظور افتتاح نخستین مرکز رشد واحدهای فناور خیرساز کشور در شهمیرزاد، شرکت در شورای ادارای استان و بازدید از چند واحد تولیدی دانش بنیان به استان سمنان سفر کرد.
استان سمنان ۵۸ شرکت دانش بنیان فعال در حوزه هایی مانند فناوری زیستی، سخت افزار، نرم افزار، فناوری اطلاعات و ماشین آلات پیشرفته دارد که از این تعداد ۲۰ شرکت نوپا و بقیه تولیدی هستند.
۷۳۴۲/۶۱۰۳

اخبار مرتبط