صدور شناسنامه مکانیزه در کهگیلویه و بویراحمد ۲ برابر میانگین کشور است

یاسوج- ایرنا- مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد گفت: صدور شناسنامه مکانیزه در این استان بیش از ۲ برابر میانگین کشور است و ۶۸ درصد افراد بالای ۱۵ سال از این نوع شناسنامه‌ها برخوردار شدند.

سید محمد علی تقوی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس سرشماری سال ۹۵ جمعیت بالای ۱۵ سال استان حدود ۵۱۷ هزار نفر است که ۶۸ درصد شناسنامه‌های آنها تاکنون مکانیزه شده است.

وی با اشاره به اینکه میانگین تعویض شناسنامه های دستی در کشور کمتر از ۳۲ درصد است، افزود: از سال ۸۲ تاکنون تمام شناسنامه های زیر ۱۵ سال در کهگیلویه و بویراحمد به صورت مکانیزه صادر شده است.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: همچنین تاکنون ۸۵ درصد مردم استان برای کارت هوشمند ملی ثبت نام کرده اند و آمادگی لازم برای ثبت نام مابقی افراد تا یک ماه آینده وجود دارد.

تقوی با اشاره به کاهش ۶.۴ درصدی ازدواج در پنج ماهه اول امسال، تصریح کرد: در همین مدت کاهش هفت درصدی طلاق در کهگیلویه و بویراحمد نیز به ثبت رسید.

وی از افزایش پهنای باند ادارات ثبت احوال استان در چند سال اخیر خبر داد و عنوان کرد: هم‌اکنون همه ادارات استان از پهنای باند ۲ مگابایت برخوردارند که ۲۳ خدمت را به صورت الکترونیکی انجام می دهند.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۴۵ دفتر پیشخوان در سطح استان وجود دارد که کار ثبت‌نام کارت هوشمند ملی را انجام می‌دهند.

تقوی افزود: با راه اندازی چاپخانه مرکزی ایران و چاپ بدنه کارت هوشمند داخلی فرآیند صدور با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

۹۹۲۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =