آیت الله علم الهدی: رویکرد اقتصادی استاندار خراسان کم نظیر است

مشهد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بینش و رویکرد اقتصادی استاندار این استان را کم نظیر توصیف و بیان کرد: امروز هماهنگی و وحدت نیرومندی در سطح خراسان رضوی بین نهادهای قضایی، امنیتی و نظامی وجود دارد که این نکته را به عرض رهبر معظم انقلاب اسلامی رسانده ام.

آیت الله سید احمد علم الهدی روز سه شنبه در مراسم تکریم و معارفه روسای کل جدید و پیشین دادگستری خراسان رضوی با حضور معاون اول قوه قضاییه، در مشهد افزود: علاوه بر هماهنگی ویژه و صمیمی جاری بین دستگاههای مختلف در این استان، صمیمیت جالب و جاذبی نیز اخیرا در استان توسط استاندار خراسان رضوی ایجاد شده است.

وی در ادامه به کارنامه فعالیت پنج ساله حجت الاسلام مظفری رئیس پیشین کل دادگستری خراسان رضوی و همیاری صادقی دادستان در همه موضع گیریهای اجتماعی مربوط به استان اشاره و بیان کرد: طی این مدت در بحرانهایی که در خراسان رضوی و شهر مشهد بوجود می آمد،  حرکات خلاف هویت شهر و عظمت امام هشتم(ع) از نظر منکرات شرعیه صورت می گرفت و برخی قدرت یابیها در عرصه اجتماعی جامعه را بحران زده می کرد با غیرتمندی خاص دادستان، اندیشمندی و تدبیر ویژه رئیس کل دادگستری مشکلات برطرف می شد.  
امام جمعه مشهد ادامه داد: دستگاه قضایی در خراسان رضوی به عنوان جریان پرصلابتی که در برابر همه انحرافات اخلاقی و سیاسی موضع قاطعانه ای دارد، نه تنها در استان بلکه در همه کشور نام و نشان گرفته بود و انعکاس آن مشخص است.
وی گفت: وظیفه طلبگی ام اقتضا می کند از پشتیبانی ارزشمند و صلابت در موضع گیریهای حجت الاسلام مظفری و همچنین از غیرتمندی دادستان مشهد برای از بین بردن برخی حرکات ضدهویت مشهد و امام هشتم(ع) که اثر فوق العلاده ای داشت تقدیر و تشکر خاص داشته باشم.

آیت الله علم الهدی افزود: جمهوری اسلامی ایران نظام مقابله با حاکمیت جریان قدرت و ثروت است و دشمنان نظام نیز این واقعیت را درک کرده اند. هفته پیش یک اندیشکده آمریکایی نتیجه سلسله تحقیقاتی را به کاخ سفید اعلام کرد که طی آن به رئیس جمهور آمریکا در مقابله با ایران اعلام خطر شده است. مبنای اعلام خطر این بود که نظام در ایران برخواسته از یک اندیشه و معلول قدرتیابی یک جریان سیاسی نیست بلکه منشاء پیدایش این نظام اندیشه ای است که توسط رهبر شیعیان ایران در قالب انقلاب پی ریزی شده است.  
وی ادامه داد: طبق این اندیشه، انسانها برای اجرای احکام، ارزشهای دینی، مقابله و جنگیدین با ارزشهای ضددینی تا مرز جان دادن می ایستند. نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس همین اندیشه بوجود آمده و مردم ایران نیز این اندیشه را پذیرفته اند که شاهد آن هشت سال جنگ تحمیلی است.  طبق این تحقیقات، به ترامپ سفارش شده که اگر می خواهید به سرنوشت صدام دچار نشوید با ایران نجنگید.  دشمنان نیز این حقیقت را درک کرده اند که مبنای فکری و ایدئولوژی نظام جمهوری اسلامی ایران مقاومت در برابر جریان قدرت و ثروت است.  
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: این واقعیتی که امروز با حرکت مدبرانه قوه قضاییه در کشور آغاز شده سرآغاز جرقه اصلی و قطعی امیدواری مردم در برابر همه مشکلاتی است که در زندگی حس می کنند.  مردم در قالب این امیدواری ماهیت نظام را شناخته اند که مقابله با حاکمیت جریان قدرت و ثروت است.  

ارتقاء دستگاه قضا در خراسان رضوی
رئیس پیشین دادگستری خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: ظرف پنج سال اخیر ارتقاء جایگاه دستگاه قضا به صورت جدی دنبال شد به نحوی که در این خصوص زبانزد مسئولان استان و حتی مسئولان دستگاه قضایی کشور بودیم و نسبت به دوره قبلی ارتقاء جایگاه داشتیم.
حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری افزود: امروز در خراسان رضوی هیچ مسئله سیاسی، امنیتی و نظامی نگران کننده ای وجود ندارد و اگر هم باشد در فرایند تصمیم گیری برای آن، دستگاه قضا از ارکان اصلی است.  
وی ادامه داد: برای جلب اعتماد عمومی نسبت به دستگاه قضایی نیز تلاشهای موثری صورت گرفت و بر این اساس با عملکرد موفق، حد مطلوب اعتماد عمومی به دستگاه قضا محقق شده است.  

رئیس پیشین دادگستری خراسان رضوی همچنین توسعه فضای اداری مورد نیاز دستگاه قضایی در این استان را طی دوره مدیریت خود مطلوب توصیف و بیان کرد: البته به خاطر محرومیتها در استان اقدامات صورت گرفته در خصوص فضای اداری کفایت نیازهای واقعی خراسان رضوی را ندارد.  اصلاح چارت اداری از دیگر اقدامات پنج سال اخیر بود در حالی که حدود ۲۰ سال پیش از آن چارت اداری هیچ تغییری نداشت.  با اصلاح چارت اداری دادگستری خراسان رضوی ۴۰۰ پست قضایی و ۸۰۰ پست اداری ایجاد و در این مدت افزون بر ۴۰۰ قاضی به خدمت در تشکیلات قضایی در سطح استان جذب شدند.  
وی گفت: البته هم اینک در بخش اداری دادگستری خراسان رضوی مشکلات زیادی در مقوله کمبود نیرو وجود دارد. به همین خاطر نیروهایی به کار گرفته شده اند که به طور قانونی مجاز به استفاده آنها نیستیم اما امیدواریم با مساعدت مسئولان عالی قوه قضاییه این مشکل رفع شود.  
حجت الاسلام مظفری افزود: حجم ورودی پرونده ها نیز مهار شد به طوری که آمار آن بین سالهای ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۸ حدود چهار درصد تفاوت دارد. این درحالی است که سالانه در کل کشور ۱۵ درصد افزایش ورودی پرونده های قضایی ثبت می شود.  همچنین در این مدت کاهش موجودی پرونده های قضایی محقق شد. دادگستری خراسان رضوی ظرف پنج سال اخیر ۳۰۰ هزار فقره موجودی پرونده داشت که این تعداد هم اینک به ۱۴۴ هزار فقره رسیده است.  
وی ادامه داد: روزی که به سمت رئیس دادگستری خراسان رضوی منصوب شدم از شدت مشکلات در این استان وحشت کردم ولی با عنایت به امام رضا(ع) با کمترین مشکلات و زحمت همه مسائل حل شد و عملکرد خوبی رقم خورد.
معاون اول قوه قضاییه در این مراسم حکم رئیس این قوه را به "غلامعلی صادقی" به عنوان رئیس کل دادگستری خراسان رضوی ابلاغ کرد.
صادقی پیش از این دادستان عمومی و انقلاب مشهد بود. ریاست کل دادگستری خراسان رضوی نیز بر عهده حجت الاسلام علی مظفری بود که ۲۷ مرداد ماه امسال به‌ عنوان رئیس‌کل دادگستری استان قم منصوب شد.
۷۵۰۵/۱۸۵۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =