۱۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۵
کد خبرنگار: 1224
کد خبر: 83463104
۰ نفر

برچسب‌ها

۶ باب خانه ورزش روستایی در شیروان تجهیز شد

بجنورد- ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان شیروان گفت: ۶ باب خانه ورزش روستایی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی و توسعه ورزش در این شهرستان خراسان شمالی تجهیز شد.

علی خالق زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خانه های ورزش تجهیز شده در روستای توده، زیدر، برزل آباد، رباط، قلعه بیگ و الله آباد علیا در بخش مرکزی و قوشخانه شهرستان بوده که برای هر خانه ورزش ۵۰ میلیون ریال تجهیزات خریداری شده است.

وی تجهیزات خریداری شده را شامل فوتبال دستی، تنیس روی میز، دارت و تشک تاتامی عنوان کرد و گفت: همه روستاهای این شهرستان نیاز به تجهیز خانه ورزش دارند ولی به دلیل نبود بودجه و فضای مناسب توجه ویژه ای به آن نشده است.

خالق زاده با اشاره به اینکه اخیرا لیست هشت روستای شهرستان برای خرید تجهیزات ارسال شده است افزود: برای اجرای این طرح، روستاهایی در اولویت است که فضای سرپوشیده برای تجهیز داشته باشند و سالن و زمین ورزشی هم نداشته باشند.

رییس اداره ورزش و جوانان شیروان مساحت هر خانه ورزش روستایی این شهرستان را ۵۰ متر مربع ذکر کرد و گفت: این فضاها از طرف دهیاران روستا در اختیار اداره ورزش و جوانان قرار گرفته است.

شهرستان شیروان دارای ۳۲ باب اماکن ورزشی و سه هزار و ۵۰۰ ورزشکار سازمان یافته است.  

روزانه ۷ تا ۱۰ هزار نفر در رشته های مختلف از استخرها، سالن های ورزشی، توپی و انفرادی این شهرستان استفاده می کنند.  

شهرستان شیروان ۱۴۹ روستا با ۵۷ هزار نفر جمعیت دارد . 

۷۱۸۶/ ۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =