روزنامه نگار لبنانی مقابله به مثل را قاعده جدید مقاومت دانست

تهران - ایرنا - "طلال سلمان" روزنامه نگار لبنانی درباره واکنش حزب الله به حملات رژیم صهیونیستی به جنوب بیروت، آن را معادله ای جدید دانست و افزود که امروز نیروهای مقاومت قادرند هرگونه حمله اسرائیل را مشابه همان پاسخ دهند و "معادله جدید موشک در مقابل موشک" است.

این نویسنده لبنانی در تحلیل روز سه شنبه خود در روزنامه رای الیوم نوشت که قاعده جدید نیروهای مقاومت در جنوب لبنان "فان عدتم عدنا" (آیه ۸ سوره اسراء) (اگر به عصیان و ستمگری برگردید ما هم به عقوبت و مجازات شما بازمی‌گردیم) است.

وی افزود: دشمن در حالت آماده باش کامل در مرزهای جنوبی قرار گرفته و نیروهای مقاومت نیز در مقابل آماده اند که هرگونه حمله ای را به همان شکل "چشم در برابر چشم" در عمق سرزمین های اشغالی پاسخ دهند.

دیگر روزهای ناله و زاری و شکایت و رفتن از سازمان ملل به شورای امنیت پایان یافته، بخصوص پس از اینکه ثابت شده رفتن به این سازمان ها که در آمریکا قرار داشته و تصمیماتش در تل آویو گرفته می شود، فایده ای ندارد.

سلمان اضافه کرد: دیگر آسمان و زمین لبنان برای جنگنده های دشمن باز نیست، در حالی که اهالی آن در یارون، بیت جبیل و مارون الرأس و سایر شهرک ها و روستاها با خون های خود مقاومت می کنند و اکنون دیگر سرزمین ها به صاحبان اصلی آن بازگشته و اهالی آن برای حمایت از خاکشان با سلاح و خون خود شایسته تر هستند.

وی تأکید کرد که امروز اسطوره ارتش شکست ناپذیر  رژیم اشغالگر اسرائیل برای همیشه از بین رفته و این معادله جدید را خون شهداء و پایداری اهالی این سرزمین ها به وجود آورده و نسل به نسل نیز منتقل خواهد شد. کسی که  از سرزمینش اخراج شده تنها با قدرت و صلابت خواهد توانست به سرزمین خود بازگردد.

این تحلیلگر نوشت که اسرائیلی ها هیچ هویتی در فلسطین نداشته و سلاح آنها هویت آنها است، اما سرزمین متعلق به آنها نیست. سلاح منبع حقانیت نبوده و برای این رژیم هویت نخواهد ساخت.

"سید حسن نصرالله" دبیر کل حزب‌الله لبنان نیز ضمن تأکید بر حفظ ثبات در کشور، خطاب به صهیونیست‌ها گفت: آن زمان که به پهپادهایتان اجازه داده می شد حاکمیت لبنان را نقض کنند، پایان یافته است.

وی اضافه کرد:‌ به طور آشکار اعلام کردیم که به دشمن پاسخ خواهیم داد و به آنان گفتیم که منتظر باشید و این ناشی از توان و قدرت مقاومت است.

حزب الله لبنان عصر یکشنبه اعلام کرد که یک خودروی ارتش رژیم صهیونیستی را در شمال فلسطین اشغالی در پاسخ به حمله این رژیم در سوریه هدف قرار داده است .

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی با تأیید این حمله، اعلام کرد که یک فروند موشک ضد تانک از لبنان به سمت شمال اسراییل (سرزمین های اشغالی) شلیک شده است.

"بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی و ارتش این رژیم پس از این حمله ادعا کردند که این عملیات هیچگونه تلفاتی برای اشغالگران داشته، ولی رسانه‌های صهیونیستی برخلاف بیانیه ارتش این رژیم و نتانیاهو، اعتراف کردند که در حمله دیروز حزب الله به شمال اسراییل (فلسطین اشغالی) دست کم دو نظامی زخمی شده اند.

در مقابل ادعای نخست وزیر و ارتش رژیم صهیونیستی، حزب الله لبنان اعلام کرد که در حمله رزمندگان مقاومت اسلامی چهار نظامی صهیونیست زخمی و یکنفر هم به هلاکت رسیده که حضور بالگرد رژیم صهیونیستی در نزدیکی محل عملیات رزمندگان حزب الله و انتقال زخمی شدگان این حمله که توسط نیروهای مقاومت فیلمبرداری و پخش شده، سخنان مقامات حزب الله را تایید می کند.

حزب الله همچنین اعلام کرده که این عملیات فقط در پاسخ به حمله صهیونیست ها به یک مقر این جنبش در نزدیکی دمشق پایتخت سوریه که موجب شهادت دو نفر از رزمندگان حزب الله شده بود، صورت گرفته و تجاوزهای دیگر رژیم صهیونیستی نیز در زمان مناسب پاسخ داده خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =