۱۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۴
کد خبرنگار: 2141
کد خبر: 83462950
۰ نفر

برچسب‌ها

سرپل ذهاب آماده میزبانی از زائران امام حسین (ع) است

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار سرپل ذهاب گفت: این شهرستان آماده میزبانی از زائران اباعبدالله الحسین (ع) است و در این راستا هشت نقطه برای استقرار و برپایی موکب های خدمت رسانی به زائران آماده شده است.

محبت جمالی نیا روز سه شنبه در گفت و گو باخبرنگار ایرنا افزود: ایجاد موکب در سامانه ثبت موکب کشوری تعریف شده و کسانی که درخواست موکب دارند باید برای ثبت موکب به سامانه مراجعه کنند.
وی با بیان اینکه این نقاط در سرپل ذهاب و مسیر این شهرستان به سمت قصرشیرین پیش بینی و آماده شده است، اظهار داشت: در سرپل ذهاب تاکنون درخواستی برای ثبت موکب ارائه نشده است. 

نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: زیرساخت های لازم برای میزبانی از زائران اربعین پیش بینی شده و این شهرستان با فراهم کردن تمهیدات لازم آماده پذیرایی از زائران است.

جمالی نیا گفت: هفت کمیته در خصوص موکب ها و خدمات به زوار اربعین حسینی تشکیل شده که به طور دقیق مورد نظارت و بازرسی فرماندار و امام جمعه قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: ادارات راهداری، برق و آب و فاضلاب شهری در حالت آماده باش و در شرایط بسیار مناسب به سر می برند و همگی آماده خدمت به زوار اربعین هستند.
وی درپایان افزود: پیش بینی می شود بیش از ۵۰۰ هزار تن زائر وارد شهرستان سرپل ذهاب شده و از این مسیر برای ورود به مرز خسروی استفاده کنند.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.

۳۰۱۲/۸۰۶۶/۷۳۹۹