مبلغان برای ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر تلاش کنند

قصرشیرین- ایرنا- امام جمعه سرپل ذهاب گفت: نهادینه شدن فرهنگ امربه معروف و نهی از منکر لازمه رسیدن به سعادت جامعه است که نیاز است روحانیون مبلغ درجهت ترویج این فریضه واجب تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام جوادفاطمی نسب روز سه شنبه در نشست توجیهی با روحانیون مبلغ اعزامی به سرپل ذهاب با تسلیت ایام محرم و شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) افزود: مبلغان در ایام محرم هم آگاهی مردم را در خصوص قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) افزایش دهند و هم جایگاه امر به معروف و نهی از منکر را به عنوان یکی از اهداف قیام کربلا تقویت کنند. 
وی اظهار داشت: ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر باعث از بین رفتن مشکلات و آسیب های اجتماعی در جامعه شده و سلامت جامعه را تضمین می کند.

امام جمعه سرپل ذهاب گفت: امروز ما وظیفه داریم فلسفه قیام امام‌حسین(ع) و معارف ناب اهل بیت (ع) را بشناسیم و در مجالس و هیات های عزاداری عنوان کنیم.

فاطمی نسب ادامه داد: در مجالس عزای امام حسین(ع) باید سربازان گمنام امام زمان(عج) تربیت شود تا در برابر انحرافات اسلام و بایستند و سکوت نکنند.

وی اضافه کرد: باید اهداف و نهضت قیام امام حسین(ع) در دشت کربلا به گونه ای برای نسل های آینده پیاده شود که جامعه را متحول سازد و برفرهنگ جامعه تاثیربگذارد.

وی ضمن بیان اینکه بعد از قیام خونین کربلا انقلابی شکل گرفته که پرچم آن پرچم اسلام است، تاکید کرد: هرجا که علم امام حسین(ع) برافراشته شود باید عمران فرهنگی، مذهبی و دینی صورت گیرد و اهداف امربه معروف ونهی از منکر را برای جلوگیری از فساد در جامعه بکار گرفت.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.

۳۰۱۲/۸۰۶۶/۷۳۹۹