قایقرانان تهرانی برگزیده دومین دوره استعدادهای برتر کشور شدند

بجنورد- ایرنا- مسابقات روئینگ قایقرانی دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور، که در بجنورد جریان داشت، با قهرمانی قایقرانان استان تهران به کار خود پایان داد.

معاون توسعه ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مسابقات توابع تهران و مازندران در بخش مردان عناوین دوم و سوم را از آن خود کردند و در بخش زنان نیز تیم های آذربایجان غربی، تهران و توابع تهران حائز رتبه های اول تا سوم شدند.

محمد بروحی افزود: در مجموع، در این مسابقات استان تهران با کسب بیشترین نشانها عنوان نخست این المپیاد را کسب کرد.

وی گفت: در این دوره از مسابقات ۸۵ ورزشکار شامل ۶۰ ورزشکار زن در قالب ۱۰ تیم و ۲۵ مرد در قالب هشت تیم، از ۱۱ استان کشور با هم به رقابت پرداختند.

بروحی گفت: تیم خراسان شمالی هم با یک تیم چهارنفره زنان و یک تیم سه نفره مردان در این مسابقات شرکت کرد که متاسفانه تنها یک عنوان پنجمی را در بخش زنان کسب کرد.

وی افزود: این در حالی است که دو نفر از قایقرانان استان در بخش مردان و زنان به اردوی تیم ملی استعدادهای برتر ورزشی کشور در این رشته راه یافتند.

معاون توسعه ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی خاطرنشان کرد: این دوره از مسابقات به مدت دو روز در محل سد شیرین دره شهرستان مانه‌وسملقان برگزار شد.

روئینگ نوعی قایقرانی و یک رشته ورزشی است که در آن ورزشکاران بر روی یک قایق با استفاده از پارو در رودخانه، دریاچه یا دریا به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

در این رشته، قایقرانان در قایق رو به عقب نشسته و با استفاده از دو پارو که با گیره به قایق چسبیده‌، قایق خود را به سمت جلو هدایت می‌کنند. قایق‌های روئینگ دراز و باریک و دو سوی آن‌ها نیمه مدور است.

ط/۵۱۳۲ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =