دو گروه مقاومت عراق با حزب‌الله لبنان اعلام همبستگی کردند

بغداد- ایرنا- دو گروه مقاومت اسلامی در عراق ضمن حمایت از اقدام تلافی‌جویانه حزب الله لبنان علیه رژیم اشغالگر قدس، با مقاومت لبنان اعلام همبستگی کردند.

قائم مقام دبیرکل سرایا الخراسانی یکی از گروههای مقاومت اسلامی عراق در اظهاراتی رسانه ای روز دوشنبه تأکید کرد که اگر جنگی علیه حزب الله لبنان از سوی رژیم صهیونیستی صورت گیرد، این گروه آمادگی دارد در کنار مقاومت لبنان بجنگد.

"حامد الجزائری" افزود: دفاع از خود یک حق مشروع است که لبنان و حزب الله لبنان نیز از آن برخوردار هستند و حق دارند در برابر تجاوزات اسرائیل از خود دفاع کنند.

نفر دوم سرایا الخراسانی که گروهش در نبردهای ضد داعش برای آزادسازی شهرهای عراق حضور داشته است، گفت: ما از حق و اقدام تلافی جویانه حزب الله لبنان حمایت می کنیم.

وی اظهار کرد: امروز جبهه مقاومت، محدود به یک یا دو نقطه نیست بلکه به جبهه ای وسیع و نیرویی توانمند تبدیل شده است.

سخنگوی گروه "انصار الله الاوفیاء" (یاران باوفای خدا) از دیگر گروههای مقاومت اسلامی عراق نیز به عنوان بخشی از جهبه مقاومت، تاکید کرد که تجاوزگری های اسرائیل در منطقه باعث شده، جبهه مقابله با آن نیز به صورت یک جبهه واحد در سراسر منطقه در آید.

"عادل الکرعاوی" افزود: ما به عنوان نیروی مقاومت عراق، جنگ را انتخاب نکرده ایم؛ بلکه جبهه استکبار، جنگ را به ما تحمیل کرده است و ما نیز آمادگی کامل و توان مقابله و ایستادگی در برابر تجاوزات را داریم و در هر جنگی که رژیم صهیونیستی به جبهه مقاومت تحمیل کند، آمادگی حضور داریم. 

21 و 29 مردادماه گذشته مراکز و انبارهای مهمات الحشد الشعبی در بغداد و بلد شاهد انفجارهای مشکوک بود. همچنین مقر نیروهای الحشد الشعبی در منطقه مرزی قائم از توابع استان الانبار در 3 شهریور ماه مورد حمله هوایی پهپادهای ناشناس قرار گرفت که دو کشته برجای گذاشت.

موضعگیری رسمی الحشد الشعبی و برخی دیگر از منابع مسوول در عراق نشان داد که این حملات از طریق پهپادهای رژیم صهیونیستی و با اطلاع و حمایت نیروهای آمریکایی مستقر در این کشور صورت گرفته است، هرچند آمریکا رسماً این اتهام را رد کرد اما بنیامین نتنیاهو نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس در چند اظهار نظر به صورت آشکار، تجاوز به عراق را به بهانه مقابله با حضور و نفوذ ایران، حق این رژیم عنوان کرد و به صورت تلویحی دست داشتن در حملات اخیر را تأیید کرد.

هرچند دولت عراق هنوز موضع رسمی در خصوص مسؤول این حملات اتخاذ نکرده است اما چند گزارش رسانه ای به نقل از منابع درون دولت در خصوص دست داشتن رژیم صهیونیستی در این تجاوزها نیز از سوی دولت تکذیب نشد.

حزب الله لبنان روز یکشنبه گذشته از انهدام یک خودروی نظامی رژیم صهیونیستی در جاده پادگان «افیفیم» خبر داد که بر اثر آن یک خودروی نظامی رژیم صهیونیستی منهدم شد.
حزب الله در بیانیه ای اعلام کرد؛ این عملیات توسط گروه شهید «حسن زبیب» و «یاسر ضاهر» انجام شده است و بر اثر آن شماری از نظامیان صهیونیست کشته و زخمی شده اند.
 رژیم صهیونیستی هم به نظامیان خود در مرزهای شمالی دستور داده، برای هرگونه حمله از سوی حزب الله خود را آماده کنند.
 ارتش رژیم صهیونستی دستور داده است تا پناهگاه‌ها در مناطقی که تا چهار کیلومتر از مرزهای لبنان فاصله دارند، گشوده شوند.
 این رویدادها در شرایطی رخ داد که بامداد یکشنبه (سوم شهریور) دو فروند پهپاد متجاوز رژیم صهیونیستی با نقض حریم هوایی لبنان در جنوب بیروت در منطقه ضاحیه سقوط کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha