۱۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۴
کد خبرنگار: 786
کد خبر: 83462712
۰ نفر
آمار فراگیران دوره های آمورش کیشوندی به ۱۵۲۸۳ نفر رسید

کیش- ایرنا- آمار فراگیران دوره های آموزش فرهنگ کیشوندی با برگزاری یکصدو شانزدهمین دوره به ۱۵۲۸۳ نفر رسید.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، تاکنون ۱۱۶ دوره آموزش کیشوندی در جزیره کیش برگزار شده است، اولین دوره آموزش کیشوندی در آذر ماه سال ۱۳۹۳ برگزار شد.

 معرفی مشخصات و ویژگیهای تاریخی، جغرافیایی، تشریح بافت جمعیتی، اجتماعی و اقتصادی، ضرروتهای زیست محیطی، آشنایی با حاذبه های اقتصادی و الزامات رعایت حقوق شهروندی، ترافیکی و امنیت عمومی از مهمترین سر فصلهای این دوره های آموزشی است.

   در یکصدوشانزدهمین دوره آموزش فرهنگ کیشوندی که در سینما لبخند برگزار شد، مباحث کیش شناسی، فرهنگ زندگی شهری در کیش، آشنایی با قوانین و مقررات مناطق آزاد، آسیب شناسی فضای مجازی از جمله موضوعاتی بود که توسط  اقایان سعید یکهدهقان، محمدپازوکی و کارشناسان منطقه آزاد کیش در این دوره آموزشی تدریس شد. 

 فراگیری این دوره آموزشی یکی از شرایط زندگی در جزیره کیش و برخورداری از کارت کیشوندی است. 

ارتقای سطح دانش و اطلاعات افراد ساکن در جزیره زیبای کیش نسبت به شرایط و معیارهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری و زیست محیطی، ترویج فرهنگ صحیح شهروندی و ایجاد انگیزه در ساکنان کیش جهت پایش قانونمداری موجود در سطح جزیره از مهمترین اهداف برگزاری این دوره های آموزشی است.

 کارت کیشوندی مدرک شناسایی متخص به ساکنین دائمی جزیره کیش است. این کارت توسط سازمان منطقه آزاد جزیره کیش ارائه می شود و مزایا و تخفیفهایی نیز برای دارندگان این کارت وجود دارد.

کارتهای کیشوندی دارای رنگهای مختلفی از جمله رنگهای سبز، آبی و زرد  است که هر کدام بیانگر وِیژگیهای شغلی، تخصصی و نوع سکونت دارنده کارت است. 

 *قرائت جمعی میثاقنامه کیشوندی در برابر قرآن مجید، یکی از شاخصه ها و جلوه های این دوره آموزشی است. 

 در بخشی از این میثاقنامه که در پایان هر دور آموزشی قرائت می شود، آمده است: ما باخداوند خود پیمان می بندیم که در رعایت صداقت، امانتداری، وفای به عهد، قوانین و مقررات ملی و محلی،  و حفظ محیط زیست،کیش کوشا باشیم. 

جزیره کیش با مساحت ۹۱ کیلومتر مربع و شکل کلی تقریباً بیضی در دهانه خلیج فارس و در محدوده تنگه هرمز واقع شده و جمعیت آن حدود ۴۰هزار نفر است.

۱۳۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =