اعلام حمایت نمایندگان مازندران از وزیر پیشنهادی میراث‌فرهنگی 

ساری - ایرنا - مجمع نمایندگان مازندران در آستانه برگزاری جلسه رای اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و وزیر آموزش و پرورش حمایت خود را از علی‌اصغر مونسان گزینه وزارت میراث فرهنگی اعلام کردند. 

به گزارش ایرنا، نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی با انتشار بیانیه‌ای علی‌اصغر مونسان را " گزینه مناسب " تصدی مسئولیت وزارت تازه تاسیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری معرفی کردند. 
در این بیانیه آمده است: نظر به درایت ، تدبیر و خدمات ارزنده و صادقانه آقای دکتر مونسان، ضمن تشکر از رئیس‌جمهور محترم در معرفی ایشان برای تصدی مقام عالی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان گزینه شایسته و اصلح، در ادامه روند خدمات و افق روشنی که از سوی ایشان در حوزه‌های ماموریتی ایجاد کردند، نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی حمایت خود را از ایشان اعلام نموده و برای دکتر مونسان آرزوی توفیق داریم. 
رئیس مجمع نمایندگان مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا درباره این بیانیه و اعلام حمایت از گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهوری گفت: برای نمایندگان مازندران به عنوان وکلای مردم گردشگرپذیرترین استان کشور، چند معیار مهم در تایید گزینه پیشنهادی این حوزه وجود داشت که معتقدیم دکتر مونسان دارای این معیارهای مد نظر است. 
ولی‌الله نانواکناری با بیان این که تجربه مدیریت بر این بخش نخستین معیار مد نظر است، افزود: دکتر مونسان با توجه به پیشینه مدیریت بر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آشنایی خوبی با چالش‌ها، فرصت‌ها و ظرفیت‌های افعالیت‌های سه‌گانه این وزارتخانه دارد. استمرار مدیریت ایشان بر این حوزه می‌تواند با توجه به تجربه‌اشان به مدیریت بر این وزارتخانه را از ابتدا به شکل مطلوبی رقم بزند. 
وی گفت: دومین معیار در این حمایت، داشتن دانش مرتبط با این فعالیت است که در کنار تجربه مجموعه مناسبی برای مدیریت ایشان را ایجاد می‌کند. 
نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی گفت: دکتر مونسان در دوره ریاست بر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تلاش خوبی از خودشان نشان دادند و اقدامات مناسبی داشتند که انگیزه حمایت از ایشان را در نمایندگان استان پرظرفیتی مانند مازندران ایجاد می‌کند. 
رئیس مجمع نمایندگان مازندران افزود: توجه به توسعه زیرساخت‌های گردشگری مازندران در دوره مدیریت ایشان قابل توجه است که امیدواریم در صورت کسب رای اعتماد از مجلس در دوره وزارت نیز این توجه و حمایت از مازندران به عنوان قطب گردشگری کشور ادامه داشته باشد. 
نانواکناری با بیان این که مازندران با توجه به مواهب طبیعی از جمله دریا، کوه، جنگل‌های هیرکانی و آثار تاریخی زیبا و همچنین فرهنگ غنی می‌تواند مهم‌ترین مقصد گردشگری کشور برای گردشگران خارجی باشد، گفت: این نگاه به مازندران در دوره مدیریت دکتر مونسان احساس شد و شاهد افزایش حضور گردشگران بودیم که امیدواریم که استمرار داشته باشد. 
رئیس‌جمهوری چهارم شهریور در نامه‌ای به مجلس شورای اسلامی علی اصغر مونسان و محسن حاجی‌میرزایی را به منظور اخذ رای اعتماد به ترتیب برای تصدی ۲ وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و آموزش و پرورش معرفی کرده بود که جلسه رای اعتماد آنها فردا سه شنبه برگزار می‌شود. 
مازندران ۱۲ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

  ۹۹۲۷/۱۶۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =