۱۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۰۸
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83462698
۰ نفر

برچسب‌ها

ترکیه، آمریکا را به خرید مجدد اس ۴۰۰ تهدید کرد

تهران- ایرنا- وزیر خارجه ترکیه روز دوشنبه گفت: اگر آمریکا از تحویل سیستم های پاتریوت خودداری کند، آنکارا خرید سامانه موشکی اس ۴۰۰ روسی را ادامه خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک، «مولود چاووش‌اوغلو» در نشست استراتژیک «بِلِد» واقع در اسلوونی گفت: امروز ما به سیستم های بیشتری احتیاج داریم تا بتوانیم خودمان آنان را تولید کنیم.

وزیر خارجه ترکیه با انتقاد از سیاست های دفاعی آمریکا تأکید کرد که کشورش کاملاً مستقل است.

وی در ادامه، درباره خرید جنگنده های سوخو تصریح کرد که در زمان حاضر هیچ مذاکراتی میان مسکو و آنکارا در مورد خرید جنگنده های سوخو ۵۷ و سوخو ۳۵ صورت نگرفته است.

چاووش‌اوغلو گفت: هنوز عدم تحویل جنگنده های اف ۳۵ از سوی امریکا قطعی نشده است.

پیش از این، واشنگتن اعلام کرد که اگر آنکارا خرید سامانه موشکی اس ۴۰۰ را متوقف نکند، واشنگتن برنامه فروش جنگنده های اف ۳۵ به این کشور را به حال تعلیق در می آورد.

آمریکا در ماه گذشته تأکید کرد که ترکیه تا اواخر مارس ۲۰۲۰ (اسفند و فروردین ۹۹) به طور کامل از پروژه جنگنده اف ۳۵ خارج خواهد شد. در این برنامه، ترکیه بیش از ۱۰۰ فروند جنگنده اف ۳۵ سفارش داده است.

واشنگتن آنکارا را تهدید کرد که در صورت خرید این سامانه، در فهرست سیاه این کشور قرار خواهد گرفت و تحریم می شود.

مجموعه‌های پدافند موشکی اس۴۰۰ یا تریومف (در طبقه بندی ناتو اس. ای -۲۱) پیشرفته‌ترین تسلیحات پدافند موشکی روسیه است که هواپیماها را تا برد ۴۰۰ کیلومتری هدف قرار می‌دهد و موشک‌های تاکتیکی تا شعاع ۶۰ کیلومتری دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =