رژه نیروهای مسلح اردبیل مقابل موزه دفاع مقدس برگزار می‌شود

اردبیل- ایرنا - استاندار اردبیل پیشنهاد کرد تا رژه نیروهای مسلح استان بمناسبت هفته دفاع مقدس در مقابل موزه در حال احداث دفاع مقدس جنب شورابیل انجام گیرد.

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنامجو دوشنبه شب در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس اظهار داشت: در صورت تصویب تغییر محل برگزاری رژه دفاع مقدس از میدان ارتش به محل جلوی موزه دفاع مقدس، این مکان به محل دائمی رژه تبدیل می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه موزه دفاع مقدس در محل مناسبی قرار گرفته،  خیابان منتهی به این موزه مکان بسیار مناسب برای اجرای رژه هفته مقدس و برگزاری مراسم این هفته است.

او  با بیان اینکه انتقال محل رژه به خیابان روبروی موزه  دفاع مقدس جنب شورابیل از تراکم ترافیک داخل شهر می‌کاهد، افزود: با این کار در مرکز شهر مشکلی برای تردد  شهروندان ایجاد نمی‌شود و استفاده‌کنندگان از رژه نیز به جهت وجود فضای بیشتر در این محدوده رضایت خواهند داشت.

رئیس شورای هماهنگی حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس اظهار کرد: در هفته دفاع مقدس باید شهر رنگ و بوی جبهه و شهدا  به خود گرفته و با تبلیغات محیطی و نصب بنرهای متعدد با هزینه کمتر اما با گیرایی و نتیجه بیشتر می‌توان نسل امروزی را با رشادت‌های شهدا و ایثارگران آشنا کرد.

بهنامجو افزود: تبلیغ و  انتقال فرهنگ دفاع مقدس و فرهنگ از خودگذشتگی و شهادت به جوانان و نسل امروزی که جنگ و ایثارگری را ندیده‌اند، وظیفه همه ماست.

وی تاثیر برگزاری مراسم هفته دفاع مقدس را غیر قابل کتمان دانست و افزود: اجرای هنرمندانه برنامه‌ها و نمایش نقش ایثارگران در هشت سال دفاع مقدس می‌تواند نسل جدید را برای شناخت بیشتر از تاریخ جنگ به فکر و اندیشه بیاندازد.

در این جلسه مدیرکل نشر آثار و حفظ ارزش های دفاع مقدس، معاون سیاسی امنیتی استانداری، معاون فرهنگی سپاه حضرت عباس(ع) و چند نفر از اعضای جلسه راهکارها و پیشنهادهای خود را تشریح کردند.
۳۰۰۶/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =