همایش بزرگ پیاده‌روی اربعین حسینی آیین مردمی است

اردبیل- ایرنا- استاندار اردبیل تاکید کرد که همایش میلیونی پیاده‌روی اربعین حسینی آیینی مردمی است و بخش زیادی از هزینه‌های آن نیز توسط عاشقان اهل بیت تامین می‌شود.

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنامجو عصر دوشنبه در جلسه ستاد زائران اربعین حسینی اردبیل بیان کرد: همایش بین‌المللی اربعین ، اقدامی فرهنگی و اعتقادی بوده و باید به صورت کاملا مردمی برگزار شود.

وی افزود: در حال حاضر که مشکلات اقتصادی در جامعه وجود دارد، باید از کمترین هزینه‌های دولتی استفاده شده و بیشتر از محل وقف و نذورات برای این اقدام فرهنگی بهره‌گیری شود.

او با تاکید بر استفاده از امکانات اشخاص  دارای تمکن مالی برای اعزام افراد نیازمند به کربلا گفت: با اعزام رایگان زائران اولی به عتبات عالیات زمینه فرهنگ‌سازی در این خصوص فراهم شود.

بهنامجو در ادامه با تاکید بر انجام تمهیدات لازم در خصوص پذیرایی و اسکان زائران میهمان از کشورهای همسایه اظهار داشت: باید فضا و خدمات مورد نیاز برای اسکان این میهمانان به میزان لازم تدارک دیده شود.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل هم در این جلسه گفت: ۹ موکب از استان اردبیل در داخل کشور و  عراق از زائران اربعین حسینی پذیرایی خواهند کرد.

بهروز ندایی افزود: با توجه به باز شدن مرز خسروی در سال‌جاری انتظار می‌رود زائران بیشتری از استان اردبیل عازم عتبات عالیات شده و تعداد میهمانان خارجی برای اعزام به عراق از مسیر استان نیز افزایش یابد.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در راستای استقبال از میهمانان و زائران گفت: اسکان و پذیرایی از این زائران با کمک‌های مردمی انجام گرفته و امامزاده سیدصدرالدین به عنوان موکب داخلی استان پذیرای مسافران و اتباع خارجی اعزامی به راهپیمایی اربعین خواهد بود.

ندایی از فعال شدن بیش از ۱۱ کارگروه و کمیته تخصصی برای برگزاری مراسم زائران اربعین حسینی در استان خبر داد.

۳۰۰۶/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =