امام حسین(ع) از بالاترین درجه اطمینان و آرامش برخوردار بود

بروجرد - ایرنا - امام جمعه بروجرد گفت: امام حسین (ع) و چهارده معصوم از بالاترین درجه اطمینان، آرامش و نفس مطمئنه برخوردار بودند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید علی حسینی  عصر دوشنبه در جلسه شورای اداری بروجرد در فرمانداری این شهرستان بیان کرد: انسان های با نفس مضطرب کسانی هستند که در برابر سختی ها و مصائب و فراز و نشییب زندگی نمی توانند آرامش خود را حفظ کنند.

وی افزود: بسیاری از افراد در جوامع امروزی چون به مقام عالی اطمینان و آرامش نرسیده اند دچار نا آرامی های روحی هستند این در حالیست که تنها راه آرامش ذکر و یاد خداوند است.

امام جمعه بروجرد اظهار داشت: امام حسین (ع) این اطمینان و آرامش را در حد اعلا داشتند و امیدواریم که در این ایام عبادت و عزاداری برای امام حسین(ع) بتوانیم به آرامش مطلق برسیم.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از شخصیت هایی که از نفس مطمئنه بسیار بالایی برخوردار بودند حضرت امام خمینی (ره) بود که ایشان حتی در سخت ترین شرایط ممکن همواره از آرامشی همیشگی و آرامشی مطلق برخوردار بودند.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: امام خمینی(ره) از چنان آرامشی برخوردار بود که اگر تمام جهان علیه او بسیج می شد و یا اگر تمام دنیا همراه او می شد برای لحظه ای حالی عادی خارج نمی شد و همواره از آرامشی مطلق برخوردار بودند.

امام جمعه بروجرد یادآور شد: در جامعه کنونی افراد در برابر سختی ها و مشکلات دچار اضطراب و نا آرامی روحی و با مصرف قرص های آرام بخش بدنبال رسیدن به آرامش هستند در حالیکه تنها با ذکر و یاد خداوند است که می توان به آرامش رسید.

۱۹۲۰/۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =