۱۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۹
کد خبرنگار: 1279
کد خبر: 83462573
۰ نفر

برچسب‌ها

دریافت هزینه از زائران برای پوشش بیمه‌ای در عراق است
تصویر آرشیوی است

اهواز- ایرنا- رئیس انجمن دفاتر مسافرت هوایی و جهانگردی خوزستان با اشاره به اینکه سفر زائران به عراق بدون روادید از مرزهای کشور در روز گذشته آغاز شد، گفت: این در حالی است که زائران با ثبت نام در سامانه سماح باید نسبت به پرداخت هزینه انجام پوشش‌های بیمه‌ای و درمانی ویژه این ایام اقدام کنند.

عبدالامیر خوانساری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: متقاضیان با مراجعه به تارنمای https://samah.haj.ir و درج اطلاعات هویتی می‌توانند همزمان با آغاز ماه محرم (۱۰ شهریور) تا پایان ماه صفر (هفتم آبان) بدون نیاز به اخذ روادید و به شرط ثبت نام در این سامانه همراه با گذرنامه معتبر برای شرکت در آیین‌های اربعین امام حسین(ع) وارد کشور عراق شوند.

وی با تاکید بر اینکه لغو روادید تنها برای بازه زمانی یاد شده است، افزود: خارج از این محدوده زمانی زائران موظف به اخذ روادید از طریق دفاتر زیارتی هستند.

رئیس انجمن دفاتر مسافرت هوایی و جهانگری استان تصریح کرد: ثبت نام در سامانه سماح رایگان است و هزینه‌هایی که دریافت می شود فقط برای خدمات درمانی و بیمه‌ای زوار است که در مجموع ۲۲۰ هزار ریال خواهد بود.

خوانساری یادآورشد: اما آن دسته از زایران که برای انجام مراحل ثبت نام به دفاتر زیارتی مراجعه می کنند می بایست مبلغ ۳۰ هزار ریال به عنوان حق الزحمه انجام خدمات ثبت نام و ارایه رسید چاپی علاوه بر هزینه خدمات درمانی و بیمه ای پرداخت کنند.

به گفته وی امکان انصراف تا ۲ روز قبل از تاریخ اعزام امکان پذیر است و پس از آن سامانه اجازه انصراف نخواهد داد.

رئیس انجمن دفاتر مسافرت هوایی و جهانگری خوزستان با اشاره به اینکه دوره سفر از اول محرم تا آخر صفر بدون روادید، اقامت یک ماه را شامل می شود، گفت: بر اساس اطلاعاتی که سامانه سماح از زائران دریافت می کند، این امکان برای دست اندرکاران و دستگاه های هماهنگ کننده به وجود می آید تا برای تردد و جابجایی افراد برنامه ریزی های لازم انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: این هماهنگی بر اساس تاریخ از پیش تعیین شده خروج و ورود زائران انجام خواهد شد تا نسبت به تامین وسایل نقلیه مورد نیاز اقدام شود.

خوانساری همچنین در بخش دیگری از این گفت وگو به مشکل اختصاص ارز همراه مسافر ویژه زائران اربعین در سال گذشته اشاره کرد و گفت: امسال هماهنگی هایی صورت گرفته تا ارز مورد نیاز در داخل کشور به افراد اختصاص داده شود.

بر اساس این گزارش، پیش بینی ها حاکی از آن است که با حذف روادید برای زائران اربعین حسینی، امسال شمار زائران اربعین در شلمچه و چذابه در خوزستان به طور قابل توجهی افزایش یابد.

اربعین پارسال ۲۳۶هزار زائر از چذابه و حدود ۵۵۰ هزار زائر ایرانی و خارجی از شلمچه به عتبات عالیات مشرف شدند.

۹۹۳۱/۶۰۶۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =