چین جنگ تجاری با آمریکا را تا پیروزی نهایی ادامه می دهد

پکن- ایرنا- چین اعلام کرد تا زمانی که به پیروزی کامل در جنگ اقتصادی و تجاری با آمریکا دست یابد، به این نبرد ادامه خواهد داد و از آن هیچ ترسی ندارد.

روزنامه مردم ارگان حزب حاکم چین روز سه شنبه در مطلبی خواستار آن شده است که مقام های این کشور و ملت چین بدون عقب نشینی در برابر رفتارها و عملکردهای گستاخانه آمریکا و قلدرمآبی این کشور ایستادگی کنند.

همزمان وزارت بازرگانی چین نسبت به افزایش تعرفه های آمریکا از ابتدای ماه جاری میلادی بر روی کالاهای صادراتی چین هشدار داده و آورده است که این کارها تلافی خواهد شد.

گزارش ها حاکی است به رغم ارتباطاتی که مقام های تجاری چین و آمریکا داشته اند هنوز هیات چینی سفر خود به آمریکا را به دلیل تعرفه های فزاینده آن کشور مورد تایید قرار نداده است.

روزنامه مردم می افزاید نباید در گفت و گوهای تجاری با آمریکا عجله کرد شتابزدگی می تواند بزرگترین خطای پکن در این مذاکرات باشد باید در برابر قلدری ها ایستادگی نشان داد هر توافقی بدون درایت، می تواند اشتباهی جبران ناپذیر برای چین باشد.

مردم نوشته است که در برابر برتری جویی ها و سلطه طلبی آمریکا نباید ضعف نشان داد تاریخ نشان داده است که راهی جز مقاومت وجود ندارد.  

روزنامه می نویسد پکن باید در برابر فشارهای آمریکا قد علم کند و برخیزد و اجازه خودنمایی بیشتر به آمریکا ندهد ضعف در برابر قلدری آمریکا اشتباه تاریخی است.

گزارش می افزاید بازگشت به عقب، عقبگرد در برابر فشارها و تسلیم شدن در برابر قلدری های آمریکا هرگز باعث همدردی دیگران با ما نمی شود وحدت،  خردمندی،  ایستادگی و مقاومت است که ما را به منافع ملی می رساند.

مردم نوشت باید این اندیشه غلط را دور انداخت که می گویند به دلیل برتری آمریکا و فاصله زیاد قدرتی که میان دو کشور وجود دارد، باید ترسید اگر می خواهیم به پیروزی نهایی برسیم راهی جز مقاومت در برابر فشارهای حداکثری وجود ندارد.

پس از ۱‌۴ ماه جنگ پیوسته تجاری، دولت آمریکا از روز یکشنبه تعرفه های تازه ای  به ارزش ۱۰ درصد بر کالاهای وارداتی چین اعمال کرد و تا پایان سال بر برخی از کالاها هم تا ۱۵ درصد تعرفه اعمال می کند تعرفه ای که از روز یکشنبه اعمال شد نزدیک به ۱۱۰ میلیارد دلار کالاهای چین را شامل می شود.

وزارت بازرگانی چین نیز بامداد امروز سه شنبه اعلام کرد پکن به علت افزایش تعرفه ها، پرونده‌ای علیه واشنگتن در سازمان تجارت جهانی باز کرده‌ است.

در بیانیه وزارت بازرگانی چین آمده است با توجه به افزایش رسمی تعرفه های ۱۵ درصدی ایالات متحده به ارزش ۳۰۰ میلیارد دلار بر کالاهای چینی، در همین ارتباط پکن پرونده‌ای را در سازمان تجارت جهانی برای حل اختلاف تشکیل داده است.

بر اساس این بیانیه، تعرفه های جدید واشنگتن بر خلاف مذاکراتی است که رهبران ایالات متحده و چین ماه ژوئن (تیرماه) در اوساکا توافق کرده بودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha