۲۹ مورد گواهی صدور مجوز سقط درمانی در کهگیلویه و بویراحمد صادر شد

یاسوج- ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال ، ۲۹ مورد گواهی صدور مجوز سقط درمانی در اداره کل پزشکی قانونی استان صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۱ درصد کاهش داشته است.

کامروز امینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعداد ۴۹ مورد پرونده با موضوع سقط درمانی در اداره کل پزشکی قانونی این استان پذیرش شده که از این تعداد ۲۹ مورد با بررسی مدارک و مستندات مورد نیاز منجر به صدور مجوز سقط طبی شده است.

 وی افزود: از این تعداد ۱۸ مورد عدم صدور مجوز و تعداد ۲ مورد نیز پس از تشکیل پرونده جهت پیگیری ثبت شده است.

امینی بیان کرد: آمار تشکیل پرونده سقط درمانی در مدت مشابه سال گذشته ۷۰ مورد و صدور گواهی سقط درمانی ۴۹ مورد بوده که کاهش ۴۱درصدی داشته است.

وی عنوان کرد: بر اساس سالنامه آماری سازمان پزشکی قانونی کشور ،استان کهگیلویه و بویراحمد در رتبه چهارم میزان معاینات سقط درمانی در کشور قرار گرفته است.

یکی از مهم ترین شرایط صدور مجوز سقط درمانی در پزشکی قانونی و انجام آن ،سن بارداری است که براساس قانون باید قبل از چهار ماهگی یا ۱۹ هفتگی باشد.

بر اساس شرایطی از جمله وجود ناهنجاری در جنین که موجب عسر وحرج در مادر شود یا بیماری مادر که ادامه بارداری را برای او با خطر جانی توآم می سازد ،مورد بررسی قرار می گیرد.

۹۸۶۸/۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =