بیش از ۳۸ درصد از پرستاران کشور از دانشگاه‌ آزاد فارغ التحصیل شده‌اند

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با تربیت بیش از ۳۸ درصد پرستاران شاغل در کشور نقش جدی در تربیت دانشجویان علوم پزشکی ایفا کرده است.

«محمدمهدی طهرانچی» در جریان ارائه  گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در خصوص پذیرش خارج از ظرفیت دانشجو در دانشگاه آزاداسلامی گفت: با وجود همه مشکلات آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد که دانشگاه آزاد اسلامی با تربیت بیش از ۳۸ درصد پرستاران شاغل در کشور در زمینه تربیت دانشجویان علوم پزشکی نقش جدی ایفا کرده است.
وی با بیان این که پارامترهای متعددی برای پذیرش دانشجو و میزان مراجعه داوطلبان تأثیرگذار بوده است؛ گفت: نخستین مسئله ظرفیت پذیرش در سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی مشابه است، ضریب افت در نظر گرفته شده برای دوره‌های خودگردان و مازاد همچنین نحوه انتخاب رشته در سازمان سنجش، ضریب اشتراک داوطلبان بین سازمان سنجش و دانشگاه آزاد اسلامی و وضعیت اقتصادی داوطلبان شرکت کننده در کنکور است که این پارامترها به همراه عوامل مؤثر پذیرش امکان دقیق برآورد ظرفیت اعلامی را غیرممکن می‌کند.
طهرانچی با اشاره به این که دانشگاه برای استفاده از ظرفیت‌های اختصاص  باید مسیر پیچیده‌ای را طی کند، ادامه داد: برای تعداد ۴۱۲ رشته محل معادل ۸ هزار و ۲۶۸ نفر ظرفیت در نظر گرفته شده و  در این راستا شورای سنجش و پذیرش دانشجو مصوبه‌ای در ممنوعیت اعلام تکمیل ظرفیت اعلام کرد که مسائل دانشگاه آزاد را لحاظ نکرده بود و به عنوان منشأ این اتفاق می‌توان از آن یاد کرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: در اعلام نتایج سال ۹۷ رشته‌های گروه علوم پزشکی دانشگاه به لحاظ این تصمیم مجبور شد تکمیل ظرفیت نداشته باشد.
وی گفت: دانشگاه از این افراد به مراجع قضایی شکایت رسمی کرده و موضوع تخلفات نامبردگان در حال پیگیری است و تدابیری که اتخاذ شده از تکرار اتفاق دوباره به شدت جلوگیری می‌کند.
 طهرانچی اضافه کرد: پس از اعلام نتایج ذخیره‌ها در ۱۱ مهر متأسفانه برخی از واحدهای دانشگاهی بر خلاف ضوابط نسبت به ثبت‌نام مازاد بر ظرفیت ذخیره‌های اعلام شده اقدام کردند که در تشدیدحادثه نقش داشت.
‌رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: دانشگاه پس از این اتفاق برای افرادی که تنها مدت سه تا ۱۰ روز دانشجو خطاب شده بودند یک فرآیند بسیار طولانی طی کرد و شورای ویژه‌ای تشکیل شد و با کمیسیون آموزش هماهنگی‌های لازم صورت گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =