ضرورت حمایت از بخش خصوصی برای توسعه خدمات آزمایشگاهی

تهران- ایرنا- مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر ضرورت حمایت از بخش خصوصی در حوزه آزمایشگاهی، گفت: بخش خصوصی می‌تواند در ارایه خدمات آزمایشگاهی مناسب و کامل نقشی تاثیرگذار داشته باشد.

به گزارش روز دوشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رضا اسدی‌فرد با اشاره به حمایت ویژه از حضور بخش خصوصی و تأثیرگذاری آن در توسعه خدمات آزمایشگاهی، بیان کرد: بخش خصوصی یکی از بخش‌هایی است که می‌تواند به توسعه خدمات آزمایشگاهی در کشور کمک بزرگی کند و تنوع این خدمات را افزایش دهد.

وی اظهارکرد: در صورتی‌که بخش خصوصی، آزمایشگاهی راه‌اندازی می‌کند به دنبال کسب درآمد از آن است، به همین جهت بهره‌وری آن‎ها نسبت به آزمایشگاه‌های بخش دولتی بهتر است.

اسدی فرد همچنین تصریح کرد: آزمایشگاه‌های عضو شبکه باید به همه محققان و صنایع که به آن‌ها مراجعه می‌کنند با رعایت استاندارد خدمات مناسب ارائه کنند.

به گفته وی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر اساس ارزیابی‌های دوره‌ای و رتبه آزمایشگاه‌ها، حمایت‌هایی به منظور رفع خلاءها و کمبودها و توسعه و تجهیز این آزمایشگاه‌ها ارائه می‌دهد.

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استانداردسازی خدمات، خرید قطعات مصرفی و جانبی، تعمیر، نگهداری و کالیبراسیون دستگاه‌ها را از جمله سرفصل‌های حمایتی معاونت علمی عنوان کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =