۱۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۱
کد خبرنگار: 985
کد خبر: 83462445
۰ نفر

برچسب‌ها

 پرنده مهاجر، پرواز خیال از آمریکا تا خلخال

اردبیل - ایرنا - "پرنده خیال" مجموعه شعرهایی است که بن مایه های اصلی اش به گفته شاعر در آمریکا در ذهنش تداعی شده و اکنون در خلخال تبدیل به کتاب شعر شده است.

به گزارش ایرنا ،  بهزاد رزاقی نویسنده کتاب می گوید که بن مایه‌های اصلی این کتاب در آمریکا در ذهنش تداعی شده  و دوری از والدین و غم غربت موجب شکل‌گیری اشعار این کتاب شده است.

رزاقی که  گردآورنده اثر معروف "خاطرات و اسناد ناصر دفتر روایی" است، درآیین  رونمایی از کتاب شعرش ضمن شعرخوانی از قسمت‌های مختلف این کتاب در مورد نحوه گردآوری و تالیف کتاب "خاطرات ناصر دفتر روایی" نیز اظهار داشت: برخی اسناد مربوط به انقلاب مشروطه، نهضت جنگل و دوره ناامنی‌های خلخال را نیز از طریق خانواده ناصر دفتر روایی جمع‌آوری کرده و به چاپ رسانده است.

وی با بیان اینکه، نوه دختری زنده‌یاد ناصر دفتر، بنیانگذار مدرسه ناصری خلخال بوده ، افزود: امکان دسترسی به اسناد اشاره شده در کتاب از این طریق فراهم شده و با گردآوری اسناد و همکاری زنده یاد ایرج افشار کتاب ارزشمند "خاطرات و اسناد ناصر دفتر روایی" تالیف شده است.

در ادامه این برنامه اعضای انجمن شعر بامداد اردیبهشت خلخال به شعرخوانی پرداختند و برنامه رونمایی کتاب به همراه تجلیل از دکتر رزاقی با لوح تقدیر و جشن امضای کتاب به پایان رسید.

۶۰۱۸/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =