سازمان مدیریت بحران از طرح جامع آبخیزداری حمایت می‌کند

تهران- ایرنا- معاون بازسازی و بازتوانی با اشاره به جلسه مشترک این سازمان و وزارت جهاد کشاورزی گفت: در این جلسه طرح جامع آبخیزداری که قبلاً تدوین شده بود، مورد بررسی، بازبینی و حمایت قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، امیر قادری در این باره گفت: پدیده تغییر اقلیم و نرخ بالای خسارت­زایی مخاطرات آب و هوایی بر تولید و منابع پایه، لزوم حمایت همه جانبه از طرح­های پیشگیرانه  از جمله طرح جامع آبخیزداری در کشور  را ایجاب می کند.
قادری افزود: با توجه به نقش محوری اجرای طرح­ها و برنامه­‌های مدیریت جامع حوزه‌­های آبخیز بویژه طرح­های آبخیزداری، آبخوانداری، جنگل کاری، مرتع­داری و کنترل پروانه چرای دام در حفظ و توسعه پوشش گیاهی حوضه‌هایآبریز رودخانه‌­ها، طرح جامع آبخیزداری تدوین و مورد بررسی قرار گرفت.
معاون بازسازی و بازتوانی با اشاره به نقش این طرح در کنترل و کاهش خسارت­زایی سیلاب بر کانون­های جمعیتی شهری و روستایی و مزارع کشاورزی گفت: اولویت­ها در طرح موجود باید با توجه به وقوع سیل­های اخیر تغییر کرده و مناسب‌­سازی شود.
وی تأکید کرد: سازمان جنگلها و مراتع و آبخیزداری کشور باید با توجه شرایط آب و هوایی و سیل­‌خیزی استان‌ها، ضمن اولویت­‌بندی نسبت به اصلاح طرح موجود اقدام و پس از تأیید دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی، راهبرد جدید را جهت بررسی نهایی به سازمان مدیریت بحران کشور ارائه نماید.

قادری تاکید کرد: سازمان مدیریت بحران کشور تلاش خواهد کرد که تصویب طرح مناسب­سازی شده آبخیزداری را در هیأت وزیران پیگیری کند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =