۱۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۳
کد خبرنگار: 2187
کد خبر: 83462423
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۶۰ میلیارد ریال در کاشمر برای محرومیت‌زدایی هزینه شد

مشهد- ایرنا- شهردار کاشمر گفت: حدود ۱۶۰ میلیارد ریال برای محرومیت‌زدایی از سکونتگاه‌های غیر شهری و مناطق غیر توانمند این شهر هزینه شد.

جعفر سلیمانی روز دوشنبه در مراسمی که با حضور جمعی از مسئولان و شهروندان به منظور اعلام وضعیت طرح های شهرداری در محل پارک بانوان این شهر برگزار شد افزود: از این مبلغ حدود ۴۰ میلیارد ریال مربوط به مسیل شرقی شهر کاشمر است که تا کنون از محل اعتبارات داخلی شهرداری کاشمر هزار و ۸۰۰ متر از طول مسیر پنج کیلومتری آن به سرانجام رسیده است.

وی با بیان اینکه اعتبارات چند سال اخیر شهرداری کاشمر قابل قیاس با هیچ کدام از ادوار مدیریت شهری گذشته نیست ادامه داد: به رغم این که تحریم‎ها بی‎تاثیر نبوده اما با این وجود توانسته ایم شرایط خوبی را برای شهروندان به وجود آوریم و کمک مردم در این خصوص بسیار موثر بوده است.

شهردار کاشمر گفت: با تامین تجهیزات و ماشین‌آلات لازم طی سه سال آینده تمامی معابر فرعی شهر کاشمر تایل فرش می شود و جهت ایجاد تعادل بین شمال و جنوب شهر همکاران موظف شدند به ازای هر دو معبر از جنوب شهر و بافت میانی فقط یک معبر از شمال شهر را آسفالت و تایل فرش کنند.

سلیمانی به وضعیت باند دوم ورودی شهر کاشمر از سمت شادمهر اشاره  کرد و افزود: طی دو سال گذشته شهرداری کاشمر ۱۰ کیلومتر از عملیات باند دوم این محور را آغاز کرد که طی چند روز گذشته آسفالت این محور به پایان رسید و در حال حاضر خط کشی محور در دست انجام است.

وی ادامه داد: طرح پارک بزرگ بانوان با فضاهای مختلف ورزشی فوتبال، فوتسال، پینگ پنگ، بدمینتون، شطرنج و سالن‎های مطالعه، نمازخانه، پیست دوچرخه سواری و رینگ سلامت با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال در حال ساخت است که تلاش می‎شود  این پارک چهار هکتاری در آذرماه امسال همزمان با روز مجلس به بهره‎برداری کامل برسد.

شهردار کاشمر گفت: به جز ۵۰ میلیارد ریال اعتبار اولیه این پارک با دستور استاندار خراسان رضوی مبلغ ۱۰ میلیارد ریال دیگر هم توسط سازمان شهرداری‌ها برای تامین تجهیزات پارک بانوان اختصاص یافته که تاکنون از این محل بناهای مورد نیاز و فضای سبز پارک به پایان رسیده است.

وی افزود: یکی از فعالیت‎های عمرانی شهرداری کاشمر اجرای باند کُند رو در مسیر رفت و برگشت بلوار سید مرتضی به عنوان بزرگترین پارک خطی کشور به طول هشت کیلومتر و عرض هفت متر با هزینه ۵۰ میلیارد ریال است که طی یک سال اخیر طرح روشنایی خط میانی این بلوار به ارزش ۶۰۰ میلیون ریال انجام شده است.

سلیمانی ادامه داد: یکی از اهداف پیش روی مدیریت شهری ساخت ۱۰ سالن ورزشی در سطح شهر کاشمر به خصوص مناطق کم برخوردار و محروم بود که تا کنون سه سالن ورزشی افتتاح و به بهره‎برداری رسیده است که البته با توجه به اینکه هیچ گونه فضای مناسب و استانداردی برای ورزش بانوان در شهر کاشمر نداریم سعی شده این سالن‏ها در اختیار این قشر هم قرار گیرند.

شهردار کاشمر گفت: طی چند سال اخیر، ساخت کانالهای دفع آب‎های سطحی به طول پنج کیلومتر در شهر موجب شد هیچ کدام از بارش‎های شدید برای شهروندان ایجاد مشکل نکند.

سلیمانی رها سازی فاضلاب خانگی بر روی آسفالت معابر را یکی از معضلات شهری دانست و افزود: باید هرچه سریع تر طرح فاضلاب شهری کاشمر اجرا شود .

وی ادامه داد: باتوجه به این که سالیانه ۲۰ میلیارد ریال برای لکه گیری آسفالت شهر کاشمر  هزینه می‌‏شود لذا برای جلوگیری از خسارت تمامی معابر در عرض چهار متر تایل فرش می‌‏شود به طوری‌ که طی یک سال اخیر در بیش از ۳۰ هزار متر مربع از معابر شهر تایل فرش و در ۱۰ هزار متر مربع از معابر شهری پیاده رو سازی صورت گرفته است.

شهردار کاشمر یکی دیگر از طرح های شهرداری این شهر را ساخت فرهنگ سرای بزرگ کاشمر دانست و گفت: ساختمان اداری این فرهنگسرا با مساحت ۱۵ هزار متر مربع تا سال ۱۴۰۰ به بهره‎برداری می‎رسد که کاری فاخر و منحصر به فرد است و بعد از شهر مشهد چنین فرهنگسرایی با این مساحت در استان خراسان رضوی وجود ندارد.

سلیمانی از افزایش ارزش املاک شهرداری به هزار میلیارد ریال طی پنج سال اخیر خبر داد و افزود: سعی می‎شود با اجاره  طرح های تجاری به سمت درآمد پایدار حرکت کنیم.

وی اضافه کرد: طی پنج سال گذشته ۲۵ هزار متر مربع معادل دو برابر داشته‎های شهرداری در ۸۰ سال گذشته ساخت ساختمان  آغاز شده است و تاکنون به ازای هر چهار شهروند یک متر مربع بنای اداری ساخته شده است.

کاشمر در فاصله ۲۲۸ کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد.

۷۴۹۷/۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =