رئیس فدراسیون بسکتبال: جز چین هیچ تیم آسیایی به مرحله دوم جام‌جهانی صعود نمی‌کند

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون بسکتبال ایران پس از باخت تیم ملی برابر تونس گفت: هیچ تیم آسیایی جز چین به مرحله دوم جام‌جهانی صعود نمی‌کند.

رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال، بعد از شکست تیم ملی ایران برابر تونس در جام‌جهانی اظهار کرد: بازی مهمی با تونس داشتیم. تلاش کردیم بعد از باخت برابر پورتوریکو تیم را به حالت اولیه برگردانیم تا بازیکنان با پتانسیل بهتری در این بازی شرکت کنند.

وی در حالی که تونس را از تیم ملی ایران باتجربه‌تر توصیف کرد، افزود: تیم روحیه برد در این بازی را داشت و بازیکنان تلاش زیادی کردند اما تجربه تیم تونس با توجه به اینکه با سابقه‌ترین تیم آفریقایی در جام است بر ماغلبه کرد. از طرفی روز تیم تونس بود.

رئیس فدراسیون بسکتبال که تاکید زیادی بر تجربه تونسی‌ها و کم‌تجربه بودن ستاره‌های ایران داشت، ‌گفت: بعضی مواقع در یکسری موقعیت‌های حساس بازیکنان این تیم با تجربه‌تر عمل کردند و گل زدند. آنها حساب شده بازی کردند و هر برنامه‌ای که داشتند عملی کردند.

طباطبایی ادامه داد: شوت‌های بازیکنان ما نسبت به بازی با پورتوریکو کمتر وارد سبد شد و تمام این موارد دست به دست هم داد که برنده نشدیم اما این باخت چیزی از ارزش‌های ما کم نمی‌کند.

وی با اشاره به کیفیت بالای جام‌جهانی افزود: جام جهانی میدان بزرگی است که نقاط ضعف در آن مشخص می شود. فاصله کشور از نظر سطح کیفی با دیگر کشورها نیز مشخص می‌شود.

در حالی که تیم ملی بسکتبال ایران قرعه مناسبی داشت و می‌توانست به جمع ۱۶ تیم برتر جام‌جهانی صعود کند رئیس فدراسیون بسکتبال در ادامه صحبت‌هایش دلایلی متفاوت برای ناکامی شاگردان مهران شاهین‌طبع عنوان کرد و گفت: تیم‌های آسیایی جز چین اکثرا در المپیک و جام‌جهانی به دور دوم صعود نمی کنند که این ضعف کشورهای آسیا نسبت به قاره‌های دیگر را نشان می‌دهد.

طباطبایی بازهم از آینده صحبت کرد و گفت: باید خودمان را از آسیا جدا کنیم و به سطح تیم‌های اروپایی نزدیک بکنیم. این جزو برنامه‌های ما قرار دارد که باید در آینده انجام بدهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =