استقبال چهار هزار کارگاه بدهکار از طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای

تهران- ایرنا- مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: براساس اطلاعات جمع‌آوری شده از مجموع ٢١ هزار و ٧٠٠ کارگاه بحران‌زده در تهران حدود یک پنجم معادل بیش از چهار هزار کارگاه برای استفاده از مزایای طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان خوش حساب از این طرح استقبال و مراجعه کرده‌اند.

ناهید حیدری روز دوشنبه در نشست خبری افزود: کارفرمایانی که معوقات بیمه ای آنها تا پایان سال ٩۶ است می‌توانند از مزایای این طرح بهره مند شوند و امیدواریم کارفرمایان بدهکار قبل از اتمام این طرح به شعب تامین اجتماعی برای ثبت درخواست خود مراجعه کنند.
وی به طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب اشاره کرد و افزود: دور جدید این بخشودگی از ١٣ خرداد ماه به مدت سه ماه ادامه پیدا کرد و ١٣ شهریور آخرین روز این دوره از بخشودگی جرایم است.
وی با بیان اینکه خوشبختانه بسیاری از این کارگاه ها برای حفظ اشتغال پایدار اقدام کرده اند، تصریح کرد: با توجه به سال رونق تولید سازمان تامین اجتماعی به عنوان ابزار مهم در این بخش است و دستورالعملی در این زمینه صادر شد تا در تمام بخش ها اجرایی شود.
حیدری ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی با اجرای این طرح در برنامه داشت که کارفرمایان خوش حساب تعهدات خودشان را اجرا کنند. شرایط اجرای این طرح این است که کارفرمایان خوش حساب باید در هنگام وقوع بحران چهار ماه از حق بیمه کارگران خود را پرداخت کرده باشند.
وی با بیان اینکه اگر این جرایم را کامل پرداخت کنند ١٠٠ درصد جرایم آنها معاف می شود، تصریح کرد: سقف تعداد اقساط ٣۶ ماه است و با این میزان ۵٠ درصد جرایم بخشوده می شود.
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: برای اطلاع رسانی از جامعه هدف از طریق واحد بازرسی، پیام کوتاه، سیستمی، با نصب بنر و از ظرفیت رسانه ها استفاده کردیم تا دیون معوق خودشان را پرداخت کنند.
وی اضافه کرد: در هفته گذشته تیم ضربت در شعب تامین اجتماعی تشکیل دادیم و تا زمانی که مراجعه کننده داشته باشند در شعبه حضور داشته باشند. هیچ محدودیتی از این نظر وجود ندارد. امیدواریم که سهم مهمی در توسعه اشتغال و رونق تولید داشته باشیم.
حیدری خاطرنشان کرد: در سطح اداره کل غرب ٢١ هزار و ٧٠٠ کارگاه بحران زده که شرایط قانونی برای استفاده از این طرح بخشودگی جرایم را دارند و بدهی آنها ٢ هزار و ٧٨٠ میلیارد تومان است که ٧٠٠ میلیارد تومان آن جرایم است که می توانند از معافیت این جرایم بهره مند شوند. فقط یکی از این کارگاه ها یک هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان بدهی دارد که برای پرداخت اقدام کرده است اما در مجموع تاکنون موفق به دریافت یک پنجم یعنی حدود چهار هزار کارگاه درخواست برای اجرای این طرح را داشته اند و به مرحله اجرا و پرداخت رسیده است.
وی با بیان اینکه ساعت کاری برای دریافت درخواست کارفرمایان را اضافه کرده ایم، تصریح کرد: همکاران  ما در شعب تامین اجتماعی از اکنون آماده پاسخگویی هستند تا کارفرمایان خوش حساب بتوانند نسبت به پرداخت جرائم خود اقدام کنند.

وی درباره مراجعات غیرحضوری بدون نیاز برای مراجعه به شعب، افزود: یکی از راههایی که می تواند باعث ارتقای سطح رضایتمندی بیمه شدگان و مستمری بگیران شود اجرای طرح خدمات غیرحضوری است که اکنون ۴٠ خدمت به صورت غیرحضوری است که به عنوان نمونه برای دریافت سوابق بیمه ای است که حتی می تواند اعتراض به این سوابق را هم در صورت داشتن مشکل در میزان سوابق، ارائه کند.
حیدری اضافه کرد: هر طرح جدیدی در سطح کلان ممکن است نواقص داشته باشد و ما می پذیریم که نواقص هست اما از حرکت نمی ایستیم و سعی می کنیم خدمات را ارائه دهیم. برای صدور دفترچه درمانی جامعه هدف هم صدور غیرحضوری دفترچه انجام شده است که حتی می تواند آن را درب منزل تحویل بگیرد.  
وی با اشاره به اینکه بیمه خویش فرما در سطح کشور رشد خوبی داشته است، اظهار داشت: بیمه زنان خانه دار، دانشجویان و استارت آپ ها و خبرنگاران هم رشد خوبی داشته است.
وی ادامه داد: دستورالعملی درباره خبرنگاران سال گذشته صادر شده و خبرنگارانی که به صورت مستقل بیمه پردازی کرده اند شرایط بیمه پردازی به عنوان بیمه فعالان حوزه رسانه فراهم شده است تا با نرخ ٢٧ درصد از مزایای بیمه بهره مند شوند. سختی کار برای خبرنگارانی است که مشمول قانون کار باشند. اگر دستگاه دولتی باشد شامل حال خبرنگاران نمی شود اما اگر دستگاه دولتی نباشد مشمول می شوند و تعداد زیادی از خبرنگاران از این موضوع بهره‌مند شده اند.
وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی سازمان درآمد هزینه ای است، گفت: یکی از دغدغه های ما این است که خدمات به صورت ویژه به جامعه هدف داده شود و خدمات باید به صورت خاص به مستمری بگیران ارائه شود و هیچ نگرانی برای دریافت مستمری خود نداشته باشند و این موضوع با اطمینان خاطر در سازمان در حال اجرا است و این از افتخارات ماست تا با ارائه خدمات لبخند رضایت را به لبان جامعه هدف بنشانیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =