تداوم اعتراض‌های شاهین‌طبع به انتخاب داور چینی برای دیدار ایران و پورتوریکو

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران بعد از شکست برابر تونس هم درباره دیدار با پورتوریکو صحبت کرد و باخت در آن دیدار را بر روی تیمش موثر دانست.

مهران شاهین‌طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران بعد از دومین شکست در جام‌جهانی ۲۰۱۹ در نشست خبری حاضر شد و اظهار داشت: تلاش کردیم بعد از بازی اول مقابل پورتوریکو بازیکن‌های‌ خودمان را بازسازی کنیم. مقابل تیمی باتجربه بازی کردیم. سه امتیازی‌های غیرقابل پیش بینی از این تیم دیدیم. بازیکن شماره ۴۵ تونس ۵۶ درصد پرتاب سه امتیازی خود را وارد سبد کرد که یک آمار بسیار بالاست.

سرمربی تیم ملی بسکتبال گفت: در نیمه اول این بازی کنترل فضای زیر حلقه را به آنها واگذار کردیم و چند ریباند دفاعی را از دست دادیم. البته در نیمه دوم اوضاع را تغییر دادیم و بهتر شدیم. فکر می‌کنم بازی اول مقابل پورتوریکو تاثیر زیادی روی ما گذاشت و تاثیر آن را در این بازی هم دیدیم.

وی درباره دلایل شکست در ثانیه‌های پایانی دیدار اول مقابل پورتوریکو گفت: از رسانه‌ها این سوال را دارم. با تمام احترام به کمیته داوران چه طور در بازی اول ما مقابل پورتوریکو یک داور چینی انتخاب شد؟ آیا چین قبول می‌کند که یک داور ایرانی در همین شرایط رقابتی، برای آنها قضاوت کند؟

شاهین‌طبع که در دو بازی نخست جام‌جهانی به برد نرسیده ادامه داد: همه تیم‌های آسیایی در تلاش و رقابت حضور دارند. اصلا نمی‌خواهم علیه داوران چین صحبت کنم و به همه آنها احترام می‌گذارم اما کدام کشور آسیایی داور چینی را می‌پذیرد؟ نه فقط داور چینی بلکه هر داور آسیایی دیگر. هیچ داور آسیایی نباید بازی تیم‌های آسیایی را قضاوت کند.

سرمربی تیم ملی بسکتبال همچنین بیان کرد: نمی‌خواهم درباره تصمیم‌های داوری مسابقه مقابل پورتوریکو صحبت کنم اما این مساله از نظر ذهنی روی تیم تاثیر دارد. فکر می‌کنم این یک سوال بزرگ است که چه طور یک داور چینی برای بازی ما انتخاب شد؟ من منتظر این پاسخ این سوال هستم و از خبرنگاران چینی می‌خواهم پاسخی به من بدهند.

وی افزود: به نظرم این یک سوال منطقی باشد. چند داور در جام جهانی حضور دارند؟ چرا داور مسابقه ما باید چینی باشد؟ همه تیم‌های آسیایی در رقابت حضور دارند و شانس ما نسبت به بقیه تیم‌های آسیایی مثل ژاپن و اردن که گروه‌های سختی دارند، بیشتر است. ما امیدوار بودیم که راهی مرحله بعد شویم. وقتی درباره مسائل تاکتیکی و تکنیکی صحبت می‌کنیم قبل از هر چیز، شرایط باید برابر باشد.

شاهین‌طبع درباره آینده حامد حدادی و ادامه حضورش در بسکتبال ملی ایران تصریح کرد: حدادی یک شخصیت بسیار بزرگ است. او در سه ماه گذشته بیشترین تلاش ممکن را داشت و به سختی تمرین کرد. فکر می‌کنم او خیلی خوب بسکتبال را می‌فهمد و در این مسابقات هم عملکرد بسیار خوبی داشت. همین‌طور که در ۱۵ سال اخیر برای تیم ملی خوب کار کرد. نمی‌خواهیم اکنون درباره آینده صحبت کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =