نصیری قیداری سرپرست دانشگاه شهید بهشتی شد

تهران-ایرنا- منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی «سعدالله نصیری قیداری» را به سمت سرپرست دانشگاه شهید بهشتی منصوب کرد.

به گزارش روز دوشنبه وزارت علوم، در حکم انتصاب نصیری قیداری آمده است: با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جناب‌عالی، به موجب این حکم به سمت سرپرست دانشگاه شهیدبهشتی منصوب می‌شوید.

همچنین در بخش دیگری از این حکم تأکید شده است: انتظار می‌رود با بهره‌مندی از تجارب اعضای هیات علمی دانشگاه، امکانات و همچنین جامعه نیکوکاران حامی آموزش عالی وظایف سرپرستی دانشگاه را بر پایه قوانین، سیاست‌ها و برنامه‌های تقدیم شده به مجلس شورای اسلامی و مأموریت‌های تعیین شده برای آن دانشگاه به انجام رسانید.

وزیر علوم در بخش دیگری از این حکم از نصیری قیداری خواست با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در حفظ بیت‌المال و صرفه‌جویی در هزینه‌ها، پرهیز از تجمل‌گرایی، تقویت نظم و انضباط اداری، رعایت دقیق مقررات مالی و ارتقای علمی، فرهنگی و اجتماعی آن دانشگاه، اهتمام ورزد.

سعدالله نصیری قیداری متولد ۱۳۳۸ در شهرستان خدابنده زنجان و استاد تمام پایه ۲۹ رشته فیزیک در دانشگاه شهید بهشتی است. راهنمایی و مشاوره بیش از ۴۰ رساله دکتری تخصصی و پایان نامه کارشناسی ارشد، چاپ ۴۰ مقاله در مجلات معتبر بین المللی، ارائه بیش از ۶۰ مقاله در کنفرانس‌های معتبر ملی و بین المللی از جمله سوابق علمی وی است.

در کارنامه فعالیت های وی می توان به معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو و نماینده مردم زنجان و طارم در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی اشاره کرد.

در پیشینه فعالیت‌های اجرایی، علمی و پژوهشی وی همچنین می‌توان به عضو کمیسیون آموزش و تحقیق مجلس شورای اسلامی، مدیر گروه فیزیک دانشگاه زنجان، رئیس دانشکده علوم دانشگاه زنجان، معاون آموزشی دانشگاه زنجان، رئیس کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه شیراز و دانشگاه صنعتی شیراز و نیز مؤسسات زیر مجموعه آنها، رئیس انجمن نجوم ایران، نایب رئیس انجمن فیزیک ایران و همچنین عضویت در انجمن‌ها و هیات تحریریه مجلات علمی اشاره کرد.

پیش از این سید حسن صدوق ریاست دانشگاه شهید بهشتی را برعهده داشت که دهم شهریورماه ۹۸ از این سمت استعفا داد و در نهایت وزیر علوم ۱۱ شهریوماه با این استعفا موافقت کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =