بازار سرمایه تا دو روز آینده به ثبات می‌رسد

تهران - ایرنا - یک کارشناس بازار سرمایه گفت: هیجان موجود در بازار سرمایه باید تخلیه شود و روند بازار در نهایت در یک یا دو روز آینده به ثبات خواهد رسید.

«حسن قاسمی» امروز (دوشنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا به علت ریزش شاخص بورس در بازار امروز اشاره و بیان کرد: بازار از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۶۰ درصد رشد داشت که آمار موجود نشانگر کسب بازدهی معقول در این دوران است.

وی اظهار داشت: فعالان حاضر در بازار سرمایه بازدهی خوبی را در این مدت به دست آورده‌اند که این موضوع باعث شد تا تغییرات بازار پایه زمینه ایجاد هیجان در بازار را فراهم کند.

قاسمی نحوه معاملات کنونی در بورس را نشانگر ورود افراد غیرحرفه‌ای در بازار سرمایه اعلام کرد و گفت: در چند وقت اخیر افرادی که به دنبال کسب قابل توجهی از سود در بورس هستند وارد بازار سرمایه شدند در حالی که با هر خبر منفی به سرعت و بدون آگاهی از وضعیت بازار اقدام به فروش سهام خود می‌کنند.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاران تازه وارد هدف خاصی را برای قیمت سهام مدنظر خود دنبال نمی‌کنند، اظهار داشت: به رغم اینکه ریزش شاخص بورس طبیعت بازار محسوب می‌شود اما زمانی که بازار روند منفی را در پیش می‌گیرد هیجانی از سوی سهامداران تازه وارد در بورس ایجاد می‌شود که زمینه ایجاد صف فروش در بازار فراهم خواهم شد.

وی خاطرنشان کرد: هیجانات موجود در بازار ناشی از میزان کسب بازدهی بالا نیست بلکه نبود هدف قیمتی سهام موردنظر در بازار سرمایه از جمله عوامل تاثیرگذار در افت شاخص بورس عنوان می‌شود.

قاسمی به اقبال سهام خودرویی‌ها در بورس اشاره و بیان کرد: در کنار افزایش سرمایه، شرکت‌های خودروسازی از جمله شرکت‌های قدیمی تلقی می‌شود که از میزان دارایی بالایی برخوردارند این امر منجر به اقبال سهام گروه خودرویی‌ها در بازار شده است.

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha