قهرمانی تیم مرکزی در مسابقات سپک تاکرای دختران المپیاد استعدادهای برتر

رشت - ایرنا - دومین دوره مسابقات سپک تاکرای المپیاد استعدادهای برتر کشور در بخش دختران عصر دوشنبه با قهرمانی تیم استان مرکزی در رشت پایان یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا در جریان این رقابت ها تیم های سپک تاکرای دختران استان های لرستان ، خراسان رضوی ، گیلان و مرکزی با غلبه برابر حریفان خود به مرحله نیمه نهایی راه یافتند که در این مرحله، تیم های سپک تاکرای دختران لرستان و مرکزی موفق شدند برابر گیلان و خراسان رضوی به برتری برسند و به دیدار نهایی راه یابند.

در دیدار نهایی این دوره از رقابت ها نیز تیم سپک تاکرای دختران استان مرکزی موفق شد لرستان را شکست دهد تا مقام قهرمانی دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور در این رشته را به خود اختصاص دهد.

همچنین تیم سپک تاکرای دختران لرستان در مکان دوم این مسابقات قرار گرفت ، تیم های گیلان و خراسان رضوی نیز به طور مشترک در رتبه سوم رقابت های سپک تاکرای دختران المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور قرار گرفتند.

در دومین دوره رقابت های سپک تاکرای دختران المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور حدود ۱۲۰ ورزشکار در قالب ۲۳ تیم از استان های مختلف حضور داشتند که به مدت سه روز در سالن تختی مجموعه ورزشی شهید عضدی شهرستان رشت با هم به رقابت پرداختند.

سپک تاکرا ورزشی شبیه والیبال , به والیبال با پا هم معروف است و در این ورزش به‌ جای دست از پا برای عبور توپ از تور استفاده می‌شود که این بازی از ورزش‌های بومی جنوب شرق آسیا  و در کشورهای تایلند، مالزی، لائوس و اندونزی بسیار محبوب است. سپک تاکرا که در ایران زیر نظر فدراسیون انجمن های ورزشی فعالیت دارد، مسابقات بین‌ المللی آن زیر نظر فدراسیون جهانی سپک تاکرا برگزار می‌شود و رقابت های قهرمانی جهان آن نیز با عنوان جام پادشاهی هر سال در بانکوک تایلند برگزار می‌شود که این رشته زیبا در برنامه مسابقات بازی‌های آسیایی و بازی‌های آسیایی داخل سالن هم قرار دارد.

۷۲۸۵/۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =