خطای انسانی عامل اصلی ایجاد تصادفات رانندگی است

شیراز-ایرنا-فرمانده پلیس راه کشور،گفت: انسان عامل اصلی ایجاد تصادفات رانندگی است ولی معتقدیم که وسیله نقلیه و راه‌ها نیز باید آنقدر با کیفیت باشد که خطای انسانی را جبران کنند.

سردار سیدتیمور حسینی روز دوشنبه در ششمین نشست  قرارگاه کاهش تصادفات استان فارس در شیراز،افزود: امیدواریم با اقدامات انجام شده در آینده، روزی فرا برسد که ۹۰ درصد از اقدامات در راستای کاهش تصادفات به صورت سیستمی انجام پذیرد.

رئیس پلیس راه ناجا با بیان اینکه به زودی دوربین های پرتابل دستی برای اعمال قانون در اختیار یگان های پلیس راه قرار می گیرد،گفت: باید خلأ نیروی انسانی و کمبود امکانات در این حوزه با هوشمندسازی جبران شود.

حسینی با تأکید بر اثر گذاری تجهیزات و امکانات هوشمند در کاهش حوادث رانندگی، گفت: امروز باید ایده‌هایی ارائه شود تا یک سیستم، اقدامات چند واحد گشتی پلیس راه را در سطح جاده‌ها انجام دهد.

وی با بیان اینکه راه، وسیله نقلیه و انسان سه عامل تصادفات هستند، افزود: در این عوامل، نقش مدیریت نباید نادیده گرفته شود و حضور پلیس و مدیریت در جاده‌ها نیز در کاهش حوادث رانندگی می تواند بسیار موثر باشد.

رئیس پلیس راه ناجا با بیان اینکه برای کشور و حتی برای یک استان نمی توان نسخه واحدی در خصوص کاهش تصادفات پیچید،افزود: باید با تدبیر و مدیریت درست، اقدامات لازم را در هر زمان و مکان مشخص اجرایی کرد.

نیروی انتظامی فارس پیشرو و پیشگام در استفاده از تجهیزات هوشمند

رییس پلیس راه ناجا با بیان اینکه نیروی انتظامی استان فارس در استفاده از تجهیزات هوشمند پیشرو و پیشگام است، گفت: سیستمDMR یکی از سیستم‌های کارآمد ارتباطی است و امیدواریم که در کل کشور ساری و جاری شود.

تجهیزات رادیویی توسط رییس پلیس راه ناجا کشور در شیراز  افتتاح شد

حسینی در ادامه سفر خود به استان فارس و حضور در مراسم بهره‌برداری از فاز یک شبکه بی سیمیDMR  پلیس راه شمالی استان فارس، اظهار داشت: مطمئنا در همه مأموریت های پلیس به ویژه پلیس راه و راهور نقش تجهیزات ارتباطی بسیار پر رنگ است و باید بستر ارتباطی را به مقداری گسترش داد تا در ماموریت ها در اختیار پلیس باشد.

وی ادامه داد: استان فارس به عنوان یکی از استان های پیشگام و پیشرو در استفاده از تجهیزات هوشمند در کشور شناخته می شود.

رییس پلیس راه ناجا اضافه کرد: امیدوارم روند شتابان پلیس فارس در راستای بهره برداری از تجهیزات و امکانات هوشمند ادامه یابد و این استان از بستر بسیار کار آمد مبتنی بر آی تی برخوردار باشد.

با واگذاری تجهیزات رادیویی DMR از سوی معاونت فاوا ناجا،امروز این سامانه توسط رییس پلیس راه ناجا کشور افتتاح و ارتباطات رادیویی مقرهای پلیس راه با واحدهای گشتی به صورت مطلوب برقرار شد.

۹۸۷۳ /۶۱۱۳

اخبار مرتبط