۱۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۲
کد خبرنگار: 1307
کد خبر: 83462285
۰ نفر

برچسب‌ها

ارز زائران اربعین در عراق پرداخت نشود

تهران- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد گفت: توزیع ارز در داخل عراق مشکل زائران را حل نمی کند از این باید از این کار اجتناب کنیم.

«ایرج مسجدی» در نشست ستاد مرکزی اربعین که در وزارت کشور برگزار شد، با تاکید بر اینکه باید ارز را در داخل کشور بین زائران توزیع کنیم، اظهارداشت: سال گذشته موضوع توزیع ارز در داخل عراق کمی شیرینی اربعین را ازبین برد؛ از این رو این امر باید امسال اصلاح شود.

وی با بیان اینکه اگر زائر ۱۰۰ تا ۲۰۰ دینار همراه خود نداشته باشد در عراق دچار مشکل می‌شود، تصریح کرد: باید مشکلات ارز هم حل شود. اگر بتوانیم ارز را با قیمت مناسب در اختیار زائران قرار دهیم اقدام بزرگی انجام داده‌ایم

معاون وزیر کشور با بیان اینکه زائر ما در اربعین نیاز به امنیت و امکانات دارند، گفت: اگر برای خدمات دهی با زائران ایرانی در عراق برنامه ریزی و مدیریت نشود، با مشکل روبه رو خواهند شد.

مسجدی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت‌های مردمی در بخش موکب‌ها، تغذیه و حتی حمل و نقل استفاده شود، خاطر نشان کرد: مسئله انتظامات، امنیت، بیمه، ارز، بخشی از حمل و نقل و هماهنگی با دولت عراق هم وظیفه حاکمیتی است.

وی با بیان اینکه ۲ هزار دستگاه اتوبوس در مسیر تردد زائران در عراق نیاز داریم، گفت:‌امسال همه تلاشمان را به کار میگریم که اربعینی با شکوه تر و با امنیت بیشتر داشته باشیم.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال حدود سه میلیون زائر از عراق به وارد ایران شوند، گفت:‌ آنان زائر امام رضا (ع) هستند از این رو باید مورد احترام قرار گیرند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =