۱۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۲
کد خبرنگار: 965
کد خبر: 83462281
۰ نفر

برچسب‌ها

فرهنگ مهارت آموزی باید در کشور توسعه پیدا کند

قم - ایرنا - مدیر حوزه های علمیه کشور،‌ با تاکید توسعه فرهنگ مهارت آموزی در کشور گفت: توسعه رشته های فنی و حرفه‌ای باید متناسب با نوع نیاز کشور باشد.

به گزارش مرکز خبرحوزه، آیت الله علیرضا اعرافی روز دوشنبه در دیدار رئیس و معاونین دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور اظهارکرد: یکی از ضعف های مهم و اساسی نظام آموزشی ما چه در دانشگاه و چه در برخی حوزه های علمیه آن است که دانسته ها و داشته ها منجر به عمل نمی شود.

وی با بیان اینکه رویکردهای مهارتی در دانشگاه ها کمتر توسعه یافته است، گفت: باید تدابیری اندیشیده شود که رشته ها و گرایش های تحصیلی متناسب با بازار کار باشد چرا که سرگردانی دانش آموختگان دانشگاه ها برای کسب کار پس از اتمام تحصیل، به دلیل نداشتن مهارت مناسب جامعه اسلامی نیست.

آیت الله اعرافی ادامه داد: در حوزه های علمیه نیز طلبه ای که تفسیر می خواند باید در زندگی و امورات خودش به کار ببندد تا تفسیر زنده بماند و یا کسی که فقه یا حدیث می خواند آن را در زندگی خودش به کار بگیرد به همین دلیل عمل به دانسته ها در حوزه و دانشگاه دارای اهمیت است.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با تاکید بر اینکه توسعه رشته ای در دانشگاه فنی و حرفه ای باید مورد توجه جدی تری قرار گیرد افزود: در سطح جامعه مشاغل متعددی وجود دارد که اگر رشته های دانشگاهی مهارت آموزی برای آن تدارک دیده شود بدون تردید نتیجه کار بسیار اثربخش تر خواهد بود.

وی گفت: با همکاری مرکز آموزشی و مهارتی حوزه های علمیه و دانشگاه فنی و حرفه ای می توان گام های مؤثری در تربیت طلاب علمی و مهارتی برداشت.

۷۴۰۴/ ۶۱۳۳/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =