۱۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۸
کد خبرنگار: 979
کد خبر: 83462203
۰ نفر

برچسب‌ها

نمایشگاه کتاب خراسان شمالی ۱۰ مهر برپا می‌شود

بجنورد- ایرنا - نمایشگاه استانی کتاب خراسان شمالی، ۱۰ تا ۱۶ مهرماه امسال در محل مصلای حضرت امام خمینی (ره) بجنورد برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی روز دوشنبه در نشست انجمن کتابخانه های عمومی این استان با بیان این مطلب اظهار داشت: : ایجاد غرفه هنرمندان و معرفی ناشران در حاشیه این نمایشگاه می‌تواند بر غنای این رویداد فرهنگی بیفزاید.

ولی الله حیاتی افزود: توسعه کمی و کیفی کتابخانه های استان در دستور کار مدیریت ارشد استان است و در سفر اخیر ریاست جمهوری و کاروان تدبیر و امید به استان نیز مصوباتی برای توسعه کتابخانه ها در استان گرفته شده است.
وی با اشاره به برنامه ریزی برای اجرای طرح اهدای کتاب منازل به کتابخانه های استان گفت: برای تحقق این امر باید رسانه ها به ویژه صدا و سیما و دستگاه های اطلاع رسان، ورود جدی داشته و مردم را برای اهدای بخشی از کتاب های خود به کتابخانه ها ترغیب کنند تا دیگر علاقه مندان کتاب هم بتوانند از آن بهره مند شوند.

حیاتی گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته، استان خراسان شمالی، علیرغم کمبود نیروی انسانی به توفیقات مطلوبی در حوزه کتابخانه ای دست یافته که کسب رتبه نخست کشوری از نظر سرانه فضای کتابخانه و شمار روستاهای دوستدار کتاب از آن جمله است.

معاون استاندار خراسان شمالی از اداره کل امور شهری استانداری برای پیگیری تحقق پرداخت بدهی شهرداری ها به کتابخانه ها قدردانی کرد و افزود: تمهیدات لازم برای توسعه کمی و کیفی حوزه کتاب و کتابخوانی در استان اندیشیده شده است.
وی ادامه داد: با هدف افزایش سرانه مطالعه در استان پیشنهاد می شود ایستگاه های مطالعه در مکان های عمومی ایجاد شده و از واقفان و خیرین حوزه کتاب نیز تجلیل شود.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی اکنون ۶۲ باب کتابخانه عمومی فعال شهری و روستایی و ۳۰ باب کتابخانه در دست ساخت دارد که ۴۰ هزار نفر عضو این مراکز از افزون بر ۸۰۰ هزار جلد کتاب آن استفاده می کنند.

۵۱۳۲

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =