۱۵ هزار ایثارگر با تسهیلات صندوق ایثارگران شاغل شدند

تهران- ایرنا- رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه از ابتدای سال ۱۳۹۷ تاکنون بیش از ۴۳۸ میلیارد تومان فعالیت عملیاتی در صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران صورت پذیرفته است، گفت: همین امر منجر به اشتغال ۱۵ هزار و ۷۹۱ ایثارگر به‌ صورت مستقیم شده است.

به گزارش روز دوشنبه بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی در جلسه هیات‌ امنای صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران که با حضور اعضای هیات‌ امنا، هیات‌ مدیره و مدیرعامل این صندوق برگزار شد، بر اهمیت اشتغال ایثارگران تاکید کرد و افزود: اشتغال و درمان همواره از اولویت‌های اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران است و فعالیت‌های صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران یکی از راه‌های اصلی برای اشتغال‌زایی جامعه ایثارگری است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خطاب به اعضای هیات‌مدیره و مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران، تصریح کرد: صندوق باید از تمامی راه‌ها برای اعطای وام‌های خوداشتغالی ایثارگران استفاده کند، همچنین ضرورت دارد فعالیت این صندوق با اولویت مناطق و استان‌های محروم گسترش یابد.
نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر ضرورت کاهش زمان دریافت وام اشتغال ایثارگران ادامه داد: هیات‌مدیره و مسئولان صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران، سرعت در کار را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند و از فرایندهای دست‌وپا گیر اداری برحذر باشند. وام اشتغال باید در کم‌ترین زمان ممکن به دست ایثارگران و خانواده‌های آن‌ها برسد.
شهیدی با اشاره به گزارش مطلوب حسابرسی صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران در سال ۱۳۹۷ گفت: از تمام متصدیان صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران، هیات‌ مدیره و مدیرعامل این صندوق تشکر می‌کنم. امیدوارم اطلاع‌رسانی از نحوه دریافت وام‌های صندوق به شکل مطلوب انجام شود تا تمامی ایثارگران و خانواده‌های آن‌ها از جزییات و مراحل اداری وام‌ها مطلع شوند.
رضا ریاحی مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران نیز در این جلسه با اشاره به بررسی حدود ۳۸ هزار درخواست وام در سال ۱۳۹۷ گفت: برای ۲۵ هزار پرونده، مجوز پرداخت صادر شده است.
 وی همچنین به ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های پیش روی این صندوق پرداخت.
در این جلسه همچنین گزارش حسابرسی صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران قرائت شد که بر اساس این گزارش، عملکرد صندوق در سال مالی گذشته مطلوب ارزیابی شد. همچنین برای یک سال دیگر مؤسسه حسابرسی مفید راهبر به‌عنوان حسابرس صندوق انتخاب شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =