۱۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۳
کد خبرنگار: 2173
کد خبر: 83462193
۰ نفر

برچسب‌ها

برگزیدگان استارکاپ ۹۸ معرفی شدند

تهران- ایرنا- مدیر مرکز نجوم آوا استار گفت: برگزیدگان پنجمین دوره از رقابت‌های جامع منجمان آماتور ایران (استارکاپ ۹۸) معرفی شدند.

«ندا جعفری» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: پنجمین دوره از رقابت‌های جامع منجمان آماتور ایران (استارکاپ ۹۸) در روزهای پنجشنبه و جمعه ( ۷ و ۸ شهریورماه ) در محل «کاروانسرای قصر بهرام» در پارک ملی کویر برگزار شد.

وی خاطر نشان کرد: در این رقابت مهارت‌های علمی و عملی منجمان آماتور در زمینه‌هایی مانند مهارت‌های رصد با چشم غیر مسلح و ابزار نجومی، شناخت آسمان، اصول پیمایش، توانایی ثبت علمی رصد و محاسبات آماتوری مورد سنجش قرار گرفت.

جعفری گفت: برگزیدگان این رقابت در چهار بخش رقابت استارکاپ، عکاسی استارکاپ، عکاسی معماری در شب و عکاسی از ماهواره انتخاب شدند که به ترتیب در بخش استارکاپ علی رضا حیدری از تهران

برنده استارکاپ و برنده یک عدد سکه تمام بهار آزادی شد؛ مهدی سلیمانی از تهران نفر دوم و برنده نیم سکه بهار آزادی و حسین شکری از سعادت شهر فارس نفر سوم و برنده ربع سکه بهاری آزادی شد.

مدیر مرکز نجوم آوا استار ادامه داد: در بخش عکاسی استارکاپ، محمدصادق حیاتی از شیراز برنده ربع سکه بهار آزادی شد و محمدصادق سمندی زاده از تهران به عنوان عکاس شایسته تقدیر شد.

جعفری گفت: در بخش عکاسی معماری در شب، امید قدردان از تهران نفر اول شد و احمد ریاحی دهکردی از شهرکرد به عنوان عکاس شایسته مورد تقدیر قرار گرفت. در بخش عکاسی از ماهواره ها نیز محمد حسین نداف نفر اول و ریحانه ولی‌پور نفر دوم شدند و  از پارسا صادق دستجردی، زینب زارع، احسان مظاهری و یاسمین رئیسی یکتا به عنوان نفرات برگزیده تقدیر شد.

رقابت استارکاپ، نخستین رقابت جامع منجمان آماتور ایران است که از سال ۱۳۹۴ به همت سید مصطفی امام، مدیر مرکز نجوم آوااستار و با همکاری انجمن نجوم ایران و سازمان جغرافیایی، به منظور کشف استعدادها و ایجاد حس رقابت بین منجمان آماتور و عکاسان نجومی در جهت افزایش سطح دانش و مهارت های نجومی و رصدی همواره برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =