۱۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۴
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 83462189
۱ نفر

برچسب‌ها

ماشک‌کار کامیارانی کشاورز نمونه کشوری شد
عکس تزئینی است

سنندج - ایرنا - بهره‌بردار کامیارانی در کاشت علوفه ماشک دیم با توجه به برداشت پنج تُن از این محصول در هر هکتار موفق به کسب عنوان کشاورز نمونه کشوری شد.

مدیر زراعت و ترویج سازمان جهاد کشاورزی کردستان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: سامان ایوبی کشاورز ماشک‌کار اهل روستای امیرآباد بخش موچش در گردهمایی سالانه کشت پاییزه به عنوان کشاورز نمونه کشوری در کاشت علوفه معرفی و از او تجلیل شد.

محمدجعفر نگهداری با اشاره به اینکه این کشاورز در ۶ هکتار از زمین های دیم خود اقدام به کاشت ماشک رقم مراغه‌ای کرده بود، اظهار داشت: عملکرد وی در هر هکتار پنج تن بود که بیشترین میانگین تولید در کشور است.

وی اضافه کرد: سال زراعی ۹۷-۹۸ در این استان ۴۵۶ هکتار ماشک کشت شده بود که به صورت میانگین عملکرده هر هکتار ۲ و نیم تن بوده است.

نگهداری افزود: با توجه به این آمار میزان عملکرد این کشاورز ۲ برابر میانگین استانی بوده که این مسئله نشان دهنده مراقبت و استفاده درست وی از راهنمایی‌های کارشناسان جهاد کشاورزی است.

وی گفت: در سال زراعی جاری کشت ماشک در اراضی کشاورزی این استان به منظور رعایت تناوب کاشت محصولات زراعی نسبت به سال گذشته ۴.۵ برابر بیشتر شده است که این محصول برای رعایت تناوب الگوی کشت پس از برداشت غلات در مزارع دیم کشت می شود.

کردستان با بیش از یک میلیون و ۱۱۰ هزار هکتار زمین قابل کشت مرغوب و مستعد باغی و زراعی وجود دارد و سالانه بیش از ۲.۵ میلیون تُن انواع محصولات کشاورزی (زراعی، باغی) برداشت می شود.
در این استان در مجموع ۳۸ هزار هکتار انواع باغ های محصولات هسته دار و بدون هسته وجود دارد و سالانه بیش از ۲۷۰ هزار تن انواع محصولات باغی در استان برداشت می شود.

۷۳۴۹/۹۱۰۲

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =