بیش از چهارهزار بسته بهداشتی زنان به نقاط سیل‌زده خوزستان اهداشد

اهواز - ایرنا – چهارهزار بسته بهداشتی اولیه ویژه بانوان و ۹ بسته سلامت باروری روز دوشنبه با حضور نمایندگان صندوق جمعیت ملل متحد (UNFPA) در ایران و دکتر یمانی معاون دفتر سلامت خانواده وزارت بهداشت، درمان وآموزش‌پزشکی، به شهرستان‌های سیل زده خوزستان اهدا شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ، با توجه به وقوع سیل در روزهای ابتدایی سال در برخی شهرستان های استان و پیگیری به عمل آمده از وزارت و استان، این بسته های بهداشتی به جمعیت سیل زده شهرستان های باوی، حمیدیه، هویزه و همچنین محدوده غرب اهواز اهدا شد.

این بسته ها شامل وسایل اولیه بهداشتی و داروهای مرتبط با برنامه های سلامت مادران و زنان است که در مراکز بهداشتی زیرپوشش شهرستان های یاد شده برای ارایه خدمات بهداشتی و درمانی به مادران و زنان واجد شرایط اهدا می شود.

در هنگام حضور تیم صندوق جمعیت ملل متحد در مرکز تسهیلات زایمانی شهرستان حمیدیه در غرب خوزستان، یک مادر باردار به این مرکز مراجعه و فرزند خود را در سلامت کامل به روش طبیعی زایمان کرد.

به دنبال طغیان رودخانه‌های کرخه، دز و کارون در سیلاب فروردین، ۲۱ شهرستان از سیلاب متاثر شدند، ۱۳۳ روستا را آب برد و ۳۷۴ روستا به صورت جزیی و کلی تخلیه شدند.

طبق گزارش جمعیت هلال احمر خوزستان، از چهارم فروردین تا پایان اردیبهشت به بیش از ۲۵۶ هزار نفر سیل زده در خوزستان (بیش از ۴۶ هزار و ۸۰۸ خانوار) امدادرسانی شد.

۳۰۰۴ / ۶۰۳۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =