همزمان با هفته تعاون ۶ تعاونی در سمنان افتتاح می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: ۶ تعاونی در ۲ بخش کشاورزی و صنعتی در چهار شهرستان استان در هفته تعاون امسال افتتاح می‌شود.

اسماعیل غنیان روز دوشنبه در دیدار با آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان در دفتر امام جمعه سمنان به مناسبت هفته تعاون، افزود: از مجموع ۶ تعاونی آماده افتتاح در هفته تعاون، ۲ تعاونی مربوط به کشاورزی در بخش های زنبور عسل و پرورش ماهی و ۲ تعاونی مربوط به بخش صنعت است.

وی ادامه داد: برای افتتاح ۶ تعاونی در هفته تعاون، ۱۰۸ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال هزینه صرف شده که از این میزان ۶ میلیارد و ۲۸۰ میلیون ریال از طریق تسهیلات تامین شده و زمینه اشتغال ۴۸ نفر با این میزان سرمایه‌گذاری فراهم شده است.

وی یادآور شد: ۲ تعاونی در شهرستان مهدیشهر، یک تعاونی در دامغان، ۲ تعاونی در شاهرود، و یک تعاونی در شهرستان میامی در هفته تعاون افتتاح می‌شود.

غنیان تصریح کرد: از سال ۱۳۹۳ تا کنون، ۱۰ هزار و ۳۷ تعاونی در استان سمنان فعال است که این تعداد تعاونی زمینه اشتغال ۱۳ هزار و ۵۲۰ نفر را فراهم کرده است.

وی یادآور شد: استان سمنان با جمعیت بیش از ۷۰۲ هزار نفر، ۹ دهم درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد، اما سهم ۱.۱ درصدی از تعاونی‌های فعال کشور دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان خاطرنشان کرد: ۱۲۲ تعاونی فعال در استان مربوط به بانوان است و ۲ دهم درصد از تعاونی‌های فعال بانوان کشور در استان سمنان وجود دارد.

نمایندگانی از تعاونی‌های مختلف کارفرمایی، بسیج کارگری و تعاونگران فعال استان در دیدار با نماینده ولی فقیه در سمنان حضور داشتند.

۱۳ شهریور در ایران روز تعاون نامگذاری شده و ۱۱ تا ۱۷ شهریور هفته تعاون است.

۷۳۴۲/۶۱۰۳

اخبار مرتبط