برخی حافظان منابع طبیعی تهران ۶ ماه حقوق نگرفته‌اند

تهران- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری تهران با اشاره به کمبود شدید نیروهای حفاظت از منابع طبیعی در این استان گفت: برخی از همین نیروهای حفاظتی موجود نیز به‌صورت حجمی و قراردادی مشغول کار هستند که ۶ ماه است حقوق هم نگرفته‌اند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی این اداره کل، احمد طاهری در نشست هم‌اندیشی با معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها، تعداد کل نیروهای حفاظتی منابع طبیعی استان تهران را ۹۷ نفر نام برد و خاطرنشان کرد:‌ برای حفاظت بهینه، تعداد این نیروها باید به ۹۷۰ نفر افزایش پیدا کند.
وی افزود:‌ با توجه به شرایط موجود برای حفاظت از هر هکتار منابع‌ طبیعی استان تهران نیازمند یک قرق‌بان هستیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: ارزش یک وجب زمین در تهران چندین برابر استان ها و شهرستان‌های دیگر کشور است و اگر منابع‌طبیعی برای حفاظت ذره‌ای از آنها کوتاهی داشته باشد قطعاً باید در اجرای وظیفه اصلی خود شک کند.
طاهری با بیان اینکه عمده تخریب و تصرف ها در اراضی ملی استان تهران به سال‌های گذشته بر می‌گردد افزود: زمین‌خواری‌هایی که اکنون در فضای مجازی و رسانه‌ها به آن پرداخته می‌شود هیچ کدام از آن مربوط به الان نیست و منابع‌طبیعی تمام هم و غم خود را معطوف به مقابله با پدیده زمین‌خواری کرده است.  
وی گفت: امروز دیدگاه خوبی نسبت به منابع طبیعی در سطح جامعه وجود ندارد و شاید همه فکر کنند صفر تا صد کار دست ما قرار دارد متغیرهای زیادی در منابع طبیعی دخیل است.

طاهری شهرستان‌های دماوند، تهران و بویژه شمیرانات را مهمترین مناطقی برشمرد که بیشترین پرونده‌ها و دست‌اندازی‌ها در گذشته در آنها انجام شده و از روسای ادارات خواست تمام وظایف خود را در وهله نخست متوجه بخش حفاظت از اراضی منابع طبیعی کنند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور نیز در این نشست خواستار تقویت بیش از پیش تجهیزات و نیروی انسانی در حوزه منابع طبیعی استان تهران شد.

تهرام/۷۲۴۳/ ۱۰۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =