۶ هزار دانشجوی خارجی در پیام نور تحصیل می‌کنند

تهران- ایرنا- رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه پیام نور ۶ هزار دانشجوی خارجی دارد و مجوز جذب دانشجویان خارجی برای‌ مراکز پنج گانه شهر تهران از سازمان امور دانشجویان برای مهر ماه دریافت شده است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش، مرتضی محسنی روز دوشنبه در نشست خبری، درباره به‌روزرسانی سرفصل‌های‌ درسی دانشگاه اظهار کرد: مسئولیت به‌روزرسانی سرفصل دروس در حیطه اختیارات وزارت علوم است که این کار با پیشنهاد دانشگاه ها انجام می شود.

وی با اشاره به ارتباط دانشگاه پیام نور با دانشگاه های سطح یک افزود: برای استفاده از تجربیات این دانشگاه ها، ارتباط مناسبی با آنها برقرار کرده است.

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد: دانشگاه با استاندارد کردن سوالات آزمون ها با توجه به حجم گستره امتحانات، تمهیدات لازم برای ارتقاء کیفیت آموزشی را در نظر می گیرد.

وضعیت ۷۰ درصد اعضای هیات علمی پیام نور تعیین تکلیف شد

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور نیز در در نشست خبری گفت: ۸۹۴ عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور در سال های ۸۴ تا ۹۲ جذب این دانشگاه شده اند که ۷۰ درصد از آنها حکم پیمانی را دریافت کرده‌اند.
عزت الله کردمیرزا اظهار کرد: جذب اعضای هیات علمی از مهم ترین سیاست های دانشگاه است. دانشگاه با همکاری وزارت علوم وضعیت تعداد بسیاری از اعضای هیات علمی بلاتکلیف را  مشخص می کند.

وی افزود: درحال حاضر پرونده ۳۰ درصد از اعضای هیات علمی هنوز مشخص نشده است، اما پرونده ۱۶ استاد در مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم در دست بررسی است.

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد: ۲۰ عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور در حال حاضر در مقطع دکتری مشغول تحصیل هستند، از این رو با احتساب تعیین تکلیف وضعیت ۶۲۰ عضو هیات علمی می توان پرونده های مربوطه در این زمینه را بررسی شده دانست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =