قاچاق سوخت در سیب و سوران چهار نفر را به کام مرگ کشاند

زاهدان- ایرنا- فرمانده انتظامی سیب و سوران در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: برخورد یک دستگاه وانت حامل سوخت قاچاق با یک دستگاه وانت دیگر در این شهرستان چهار نفر را به کام مرگ کشاند.

سرهنگ غلامرضا توکلی روز دوشنبه در این باره اظهار داشت: این حادثه روز گذشته در محور خاش -پسکوه محدوده روستای گلکوشن به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام و بلافاصله تیمی از ماموران پاسگاه انتظامی پسکوه به همراه عوامل امدادی و پلیس راه برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.
وی افزود: در بررسی های به عمل آمده مشخص شد یک دستگاه وانت تویوتا حامل سوخت قاچاق با یک دستگاه وانت دیگر به شدت برخورد و هر ۲ خودرو دچار حریق شده اند.
فرمانده انتظامی سیب و سوران ادامه داد: در این حادثه متاسفانه چهار سرنشین ۲ دستگاه خودرو که هویت‌های آنها فعلا نامشخص است به علت جراحات وارده و سوختگی شدید در محل حادثه فوت کردند.
سرهنگ کشواد بهروزی زاده فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا علت بروز این حادثه را انحراف به چپ وانت حامل سوخت قاچاق عنوان کرد.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان در جنوب شرق ایران از جمله استان های مستعد برای قاچاق سوخت است چرا که در همسایگی کشورهای پاکستان و افغانستان قرار گرفته و نیاز مبرم این کشورها به انواع فرآورده های نفتی مرزهای این استان را به دالان انتقال سوخت تبدیل کرده است.
از منظر کارشناسان پایین بودن درآمد سرانه خانوار در سیستان و بلوچستان، قهر مستمر طبیعت در ۲ دهه گذشته که زندگی ۷۰ درصد مردمی که معاش آنان وابسته به کشاورزی است را تحت تاثیر شدید قرار داده و کمبود فرصت های اشتغالزایی در واحدهای تولیدی و صنعتی سبب شده قاچاق سوخت بیشتر از گذشته رواج پیدا کند.
هر چند که سود قاچاق سوخت تنها به جیب عده ای سودجو و فرصت طلب سرازیر می شود و بسیاری از مردم عادی برای سود بردن این قبیل افراد جان خود را به خطر می اندازند.
عمده ترین پیامدهای قاچاق سوخت در سیستان و بلوچستان علاوه بر اتلاف بیت المال و سرمایه های ملی و انتفاع گسترده گروهی از سودجویان می موجب افزایش تصادفات و سوانح رانندگی منجر به فوت به واسطه برخورد با خودروهای حامل قاچاق سوخت و آتش گرفتن خودروها می شود.

۷۳۱۶**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =