۱۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۱
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 83462072
۰ نفر

برچسب‌ها

تورهای گردشگری به سلطانیه می روند

زنجان - ایرنا - برای شناساندن بیش از پیش سلطانیه در سطح بین الملل رایزنی های لازم با اهالی فرهنگ و گردشگری انجام یافته تا در صورت امکان تورهای گردشگری از محل پایتخت برای بازدید از آثار تاریخی سلطانیه به مقصد این شهرستان سلطانیه تردد کنند.

فرماندار سلطانیه روز دوشنبه در جلسه نشست با رئیس و معاونان دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با اعلام این خبر، گفت: سلطانیه برند گردشگری استان و منطقه است که با دارا بودن بزرگترین گنبد آجری جهان و سایر ابنیه تاریخی شاخص، به عنوان پایگاه گردشگری استان زنجان محسوب می شود.

حسین رحمانی هزاررود، با اشاره به اینکه شهرستان سلطانیه به لحاظ موقعیت ترانزیتی، جغرافیایی و اقلیمی جزو مناطق شاخص در سطح استان و منطقه بشمار می آید، افزود: در راستای ایجاد زیرساخت های آموزش عالی باید از تمامی ظرفیتهای ممکن بهره گیری  شود و این شهرستان فرصت بسیار استثنائی برای ایجاد برندهای هنری و معماری اعم از دانشکده هنر و معماری و یا مدارس مهارتی است، چراکه این دیار تاریخی با داشتن میراث های جهانی و معماری های اصیل اسلامی، شهره خاص و عام بوده و می تواند برای هر طرحی پیشبرنده باشد.
این مسئول ادامه داد: در راستای ایجاد زیرساخت های آموزش عالی در شهرستان از ظرفیت تمامی دستگاهها و دوایر دولتی بهره برده و در اختیار متولیان ایجاد دانشگاه و دانشکده علمی قرار خواهیم نهاد.
وی اظهار داشت:  ایجاد دانشکده معماری و هنر و گردشگری از جمله خواسته های دیرینه مردمان نجیب سلطانیه بشمار می رود که راه اندازی مراکز آموزش عالی در شهرستان در شناساندن بیشتر سلطانیه در مجامع علمی و فرهنگی کشور یاریگر باشد.
فرماندار سلطانیه گفت:  یکی از مهم ترین رویکردهای مدیریتی شهرستان طی بیش از یک سال اخیر مبتنی بر جذب سرمایه گذار و حمایت همه جانبه از توان بخش خصوصی بوده است.

وی از جذب سرمایه گذار برای ساخت مجتمع خدماتی – رفاهی در مسیر گردشگری سلطانیه – خدابنده با حجم سرمایه گذاری بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد و گفت: این طرح در شرف اخذ پروانه ساخت و آغاز رسمی مراحل اجرای پروژه است.
فرماندار سلطانیه از رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان خواست تا حصول نتیجه، فرآیند ایجاد دانشکده معماری و هنر و نیز دانشگاه سما در  این شهرستان را پیگیری کند.
شهرستان سلطانیه با ۲ بخش و ۳۰ هزار نفر جمعیت در ۴۰ کیلومتری از مرکز استان زنجان قرار دارد.

۹۶۴۶/۳۰۸۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =