خدمات دهی به زائران اربعین از ۱۳ مهر آغاز می شود

تهران- ایرنا- معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با اعلام خبر اجرایی شدن لغو روادید با عراق از اول محرم، گفت: خدمات دهی به زائران اربعین حسینی در ایران از سیزدهم مهرماه و در عراق از شانزدهم مهر ماه آغاز می شود.

"حسین ذوالفقاری" روز دوشنبه در نشست ستاد مرکزی اربعین که در وزارت کشور برگزار شد، اظهارداشت: موضوع لغو روادید از اول محرم به معنای خدمات دهی به زائران حسینی از همان روز نیست، بلکه خدمات دهی در مرزهای ایران از سیزدهم تا سی مهرماه انجام می شود.
معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور افزود: موضوع خدمات دهی به زائران در داخل عراق از ۱۶ تا ۲۷ مهر ماه برنامه ریزی شده است.

ذوالفقاری با بیان اینکه ما تجربه حضور ۲ و نیم میلیون نفر مراسم اربعین سال ۹۶ داریم، گفت: نمی توانیم پیش بینی دقیقی از میزان شرکت کنندگان در مراسم اربعین داشته باشیم.
وی افزود: به منظور هماهنگی بهتر به زائران در عراق، دستگاه هایی که بیشترین خدمات را به مردم ارائه می دهند، نماینده خود را در این کشور مستقر کنند.
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در رابطه با کاپتاژ خودروهای (مجوز موقت خروج خودرو) زائران، گفت: قطعا سقف و میزان را مشخص خواهیم‌کرد تا با مشکلی در زمینه تردد خودروها روبه رو نشویم.
ذوالفقاری بر اهمیت موضوع آموزش اشاره کرد و اظهارداشت: برنامه های آموزشی را باید امسال جدی بگیریم تا مردم با مسائلی همچون بهداشت آشنایی های لازم‌ را داشته باشند.
وی در رابطه با بازگشایی مرز خسروی برای تردد زائران نیز گفت: موضوع بازگشایی مرز خسروی به توافق ایران و عراق رسیده است، اما برای آماده سازی در آن سوی مرز و اعلام رسمی باید منتظر اعلام دولت عراق باشیم.
معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور عنوان کرد: دولت عراق بر اساس تعهدی که دارد باید زیر ساخت های آن سوی مرز خسروی برای تردد زائران را فراهم کند.
ذوالفقاری با اشاره به اینکه پیگیر موضوع کاهش نرخ مکالمات مخابراتی برای زائران هستیم، افزود: رایزنی های با طرف عراقی به منظور کنترل قیمت حمل و نقل در حال انجام است، تا شاهد چند برابر شدن قیمت ها نباشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =