۱۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۲
کد خبرنگار: 2474
کد خبر: 83462004
۰ نفر

برچسب‌ها

ربات خلبان گواهینامه پرواز گرفت

تهران- ایرنا- رباتی که قادر است به طور مستقل هدایت یک هواپیما را برعهده بگیرد، گواهینامه خلبانی خود را دریافت کرده و نخستین پرواز خود را انجام داد.

به گزارش پایگاه اینترنتی «نیوساینتیست»، سیستم بدون سرنشین مبدل هواپیمای ROBOpilot برخلاف سیستم خلبان خودکار رایج، به معنای واقعی کلمه کنترل هواپیما را در دست می‌گیرد به این معنا که با استفاده از بازوهای رباتیک پدال‌های هواپیما را فشار داده و فرمان را هدایت می‌کند. این ربات همچنین با استفاده از یک سامانه بینایی رایانه‌ای (computer vision system)  اطلاعات موجود بر روی صفحه کنترل هواپیما را می‌خواند.

این ربات جایگزین صندلی خلبان، می‌تواند بدون دخالت انسان هواپیما را از زمین بلند کرده، آن را هدایت کند و در نهایت فرود آورد. 

سیستم ROBOpilot توسط شرکت آمریکایی  DZYNE Technologies به عنوان روشی ساده برای ساخت هر نوع از هواپیماهای خودران ساخته شده است.

از این سیستم می‌توان برای حمل بار، «ورود به محیط‌های خطرناک»، جاسوسی، نظارت و ماموریت‌های شناسایی استفاده کرد.

 ROBOpilot گواهینامه خلبانی هواپیماهای سبک را کسب کرده و نخستین پرواز خود را در تاریخ ۹ اوت در ایالت یوتای آمریکا انجام داد. چند هفته بعد نخستین سانحه خود را تجربه کرد و آسیب دید؛ هر چند شدت این آسیب هنوز روشن نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =