۱۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۹
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 83461971
۰ نفر

برچسب‌ها

انجمن راهنمایان حرفه‌ای تخصصی موجب توسعه گردشگری شد
عکس آرشیوی است

سنندج - ایرنا - بازرس و هیات مدیره انجمن راهنمایان حرفه‌ای تخصصی کردستان گفت: انجمن راهنمایان حرفه‌ای تخصصی گردشگری طی ۲ سال گذشته با نگاه بلندمدت و برنامه‌ محور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور شکل گرفته موجب توسعه گردشگری در روستاها و مناطق ناشناخته شده است.

راشین جمشیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اقدام تقویت بخش خصوصی در حوزه گردشگری را به دنبال داشته و موجب کمک به توسعه گردشگری مدرن در کشور شده است.

وی با اشاره به اینکه عملکرد سازمان طی چند سال گذشته در زمینه صنایع دستی، بوم‌گردی، بافت‌های فرسوده و ثبت‌های جهانی بسیار موفقیت‌آمیز بوده است، افزود: توجه به مناطقی که از نظر گردشگری کمتر توسعه یافته از دیگر برنامه های مهم این سازمان طی چند سال گذشته بوده که به خوبی اجرا شده است.

جمشیدی اضافه کرد: فعالیت انجمن راهنمایان حرفه‌ای تخصصی در معرفی مناطق ناشناخته گردشگری و روستاهای هدف گردشگری از آنجا که این افراد به صورت تخصصی و حرفه‌ای آموزش‌های لازم را در این حوزه دیدند از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی در خصوص انتظار آنها از وزارتخانه میراث فرهنگی گفت: حمایت بیشتر از این بخش و بخش خصوصی در جهت توسعه گردشگری از جمله خواسته‌های آنها از وزارتخانه جدید التاسیس میراث فرهنگی است.

فعالان بخش خصوصی حوزه گردشگری کردستان از مونسان حمایت کردند

جمعی از فعالان بخش خصوصی حوزه گردشگری کردستان در قالب انجمن ها و جوامع صنفی با امضای نامه‌ای حمایت خود را از انتخاب علی اصغر مونسان به عنوان گزینه معرفی شده  دولت برای تصدی پست وزیر میراث فرهنگی اعلام کردند.

جامعه هتلداران کردستان، انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی، انجمن صنفی راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی، جامعه حرفه‌ای راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی، جامعه موسسات آموزشی گردشگری کردستان و جامعه اقامتگاه های بوم گردی کردستان در نامه ای خطاب به مجمع نمایندگان کردستان حمایت خود را از برنامه‌های علی اصغر مونسان برای مدیریت وزارت میراث فرهنگی اعلام کردند.

در این نامه با اشاره به نگاه ویژه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به توسعه محور غرب و بخصوص کردستان آمده است: بخشی از رونق اقتصادی روستاهای هدف گردشگری کردستان در دوران مدیریت مونسان در سازمان میراث فرهنگی محقق شد.

فعالان بخش خصوصی در حوزه گردشگری کردستان همچنین آورده اند: در اولویت قرار دادن ثبت جهانی هورامان گامی بلند در جهت رونق گردشگری منطقه بوده که به سرانجام رسیدن آن می تواند توسعه زیرساخت های استان کردستان را نیز به همراه داشته باشد.

آنان با اعلام حمایت از مونسان از مجمع نمایندگان استان در مجلس شورا ی اسلامی خواستند در مسیر اجرای برنامه های توسعه ای حوزه گردشگری در وزارت میراث فرهنگی همراهی کنند.

رئیس جمهوری دوشنبه چهارم شهریورماه ۱۳۹۸ در نامه‌ای علی اصغر مونسان را به عنوان وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی و گردشگری معرفی کرده و براساس گزارش‌ها جلسه رای اعتماد به این وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی سه‌شنبه برگزار می‌شود.

۷۳۴۹/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =