تسهیلات بانکی سه واحد بوم گردی در آستارا پرداخت شد

آستارا - ایرنا - رئیس صندوق کارآفرینی امید آستارا از پرداخت ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات برای ساخت سه واحد بوم گردی در روستاهای بخش لوندویل این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا غلام رضا ملکی نژاد روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در صندوق کارآفرینی امید آستارا گفت: این صندوق از طرح های گردشگری حمایت می کند و هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز به زودی به ۲ متقاضی اجرای طرح های بوم گردی پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: ظرف یکسال گذشته با پرداخت ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات، برای ۵۶ نفر در این شهرستان شغل ایجاد کرده ایم و تسهیلات این صندوق در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و اشتغال جوانان در مشاغل خانگی، کارفرمایی و خوداشتغالی پرداخت می شود.

وی افزود: تسهیلات اشتغال با توجه به نوع طرح ها تا سقف یک میلیارد ریال اختصاص می یابد و بیشتر متقاضیان در یک سال گذشته، با دریافت تسهیلات کارگاه های گلیم بافی، خیاطی و واحدهای صنفی راه اندازی کرده اند. 

ملکی نژاد بیان کرد: حدود یک هزار هنرمند صنایع دستی در آستارا فعالیت می کنند و صندوق کارآفرینی امید با وام های کارفرمایی و مشاغل خانگی آماده حمایت از آنهاست. 

وی یادآور شد: متقاضیان تسهیلات اشتغال می توانند به شرط احراز بیکاری، با ارائه مدرک مهارت در رشته مورد نظر، از تسهیلات کارآفرینی با چهار درصد سود بانکی بهره مند شوند. 

شهرستان گردشگرپذیر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در ۲ بخش و ۶۲ روستا در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد.

۷۱۰۵ / ۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =