صادرات بیش از ۶ میلیون دلار کالای غیر نفتی از راه آهن آستارا

آستارا - ایرنا - مدیرکل گمرک آستارا گفت: ۳۱ هزار و ۸۵۱ تن کالای غیر نفتی به ارزش ۶ میلیون و ۳۷۷ هزار و ۹۵۸ دلار در قالب ۵۲۱ واگن قطار ازابتدای سال تا پایان مردادماه از راه آهن این شهرستان به خارج از کشور صادر شده است.

 رسول امیدی روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود : سرامیک، سیمان، سنگ و کلینگر از جمله کالاهای صادره بوده ضمن آنکه در مقابل نیز  ام دی اف، چوب و غلات به بارانداز راه آهن آستارا وارد شده است.

وی افزود: امسال تا پایان مرداد ماه ۹۲ هزار و ۷۵۶ تن کالا با یکهزار و ۴۷۷ واگن به ارزش ۲۷ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۵۴۴  دلار به بارانداز راه آهن آستارا وارد و هشت هزار و ۳۱۹ تن کالا با ۲۳۲ واگن به ارزش ۲۸ میلیون و ۹۸۳ هزار و ۴۴۸ دلار از طریق آن بارانداز حمل و نقل شده است.

وی ادامه داد: بارانداز راه آهن آستارا هنوز به راه آهن رشت متصل نشده است و اکنون کالاها به شیوه حمل و نقل ترکیبی و با کامیون ها از بارانداز به نقاط مختلف ایران حمل می شود و بعد از تکمیل کریدور ریلی شمال - جنوب، حمل و نقل کالاها با قطار صورت خواهد گرفت.

راه آهن آستارا-آستارا بین ایران و جمهوری آذربایجان در فروردین ماه سال ۹۷ افتتاح شد و قطارهای باری روسیه و جمهوری آذربایجان از این مسیر ریلی به بارانداز راهن آهن آستارای استان گیلان وارد کالاها را تخلیه یا بارگیری می کنند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان واقع شده است و با جمهوری آذربایجان سه مرز ریلی، دریایی و زمینی دارد.

۷۱۰۵ / ۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =