۲۲۰ هزار تن گندم در آذربایجان‌شرقی خرید تضمینی شد

تبریز- ایرنا - مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه هشت کشور گفت: تا زمان حاضر ۲۲۰ هزار تن گندم از کشاورزان آذربایجان‌شرقی خرید تضمینی شده است.

اسفندیار ابوالحسن زاده روز دوشنبه به ایرنا گفت: تا امروز ۲ هزار و ۳۵۶ میلیارد ریال معادل ۶۲ درصد بهای گندم خریداری شده از کشاورزان استان پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۱ هزار تن گندم هم به صورت توافقی توسط کارخانه های آردسازی دارای مجور خرید از گندم کاران استان خریداری شده است، اظهار کرد: برای افزایش خرید توافقی باید شرایط موجود تسهیل شود.  

ابوالحسن زاده با بیان اینکه میزان گندم خرید تضمینی شده در سال جاری فاصله زیادی با 600 هزار تن خرید سال گذشته دارد، تجدید نظر در قیمت خرید گندم برای سال آینده را ضروری دانست.

 وی با اشاره به اینکه در زمان حاضر قیمت نهاده های دامی همچون جو در بازار بالاتر از نرخ خرید تضمینی گندم است، گفت: در این شرایط نمی توان انتظار داشت کشاورز محصول خود را به مراکز خرید تضمینی گندم تحویل دهد.

 مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه هشت کشور ادامه داد: با توجه به اینکه در روزهای پایانی خرید تضمینی گندم هستیم، انتظار نمی رود میزان خرید تضمینی و توافقی گندم در استان آذربایجان شرقی از ۲۵۰ هزار تن فراتر برود.

به گزارش ایرنا،  در سال زراعی گذشته ۴۳۰ هزار هکتار از اراضی زراعی استان به کشت گندم اختصاص یافت و تولید ۸۵۰ هزار تن محصول برآورد شد.  

۳۰۷۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها